A női kajakpáros aranyérmes a riói tesztversenyen, ahol hínárt szednek a szervezők a szünetekben

A többnapos akklimatizálódás után hétvégén már élesben tesztelik a riói pályát a magyar kajak-kenu válogatott tagjai. Az elő- és középfutamokban versenyzőink hozták a formát, a szombati döntőkben már érmek is születtek. A sok vízinövény folyamatos probléma, a szervezők a futamok közti szünetekben is szedik a hínárt – tájékoztatta a mob.hu-t a helyszínről a MOB sportigazgatója, Fábián László.

“Szinte az összes hajó úgy ért célba, hogy több-kevesebb vízi növény akadt rájuk, ami nem könnyíti a versenyt. Ahogy alkalom nyílik rá, a futamok közt a a szervezők motorosokkal kimennek a pályára és próbálják elvávolítani a hínárt. Mindent megtesznek a kedvezőbb feltételek érdekében. A másik nagy ellenfél az időjárás. Pénteken a szél erősödött egyre jobban, szombaton az esős időjárás alapozta meg a hangulatot, de hát ez tesztverseny, ezt is meg kell tapasztalni itt Rióban” – mondta Fábián László.

Az előfutamokból Kárász Anna és a Szabó Gabriella, Kozák Danuta páros egyből döntőbe került, a párosunk szombaton 500 méteren a csapat első aranyérmét is megnyerte, míg Kárász második lett a fél kilométeres távon.

A középfutamok után a döntőben a Tótka Sándor, Molnár Péter K2-es egységünk 200 méteren ezüstérmes lett. A kenus Vajda Attila 1000 méteren, illetve Hajdú Jonatán 200 méteren egyaránt 5. lett, Pauman Dániel a kajak egyesek 1000 méteres futamában a 6. helyen zárt.

“És egy jó hír! Pruzsina István, a szövetség para szakágának vezetőedzője addig járta a közeli kajakklubokat, mig talált egy megfelelő hajót Váczi Anitának, aki igy már edzhetett egyet a versenye előtt!” – zárta a beszámolót Fábián László.

A hétvégi riói tesztversenyen Kárász Anna, Kozák Danuta, Szabó Gabriella, Vad Ninetta, Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel, Boros Gergely, Szalai Tamás, Tótka Sándor, Molnár Péter és Nádas Bence kajakozó, továbbá a kenus Vajda Attila, Mike Róbert, Vasbányai Henrik és Hajdu Jonatán, valamint a paraszakágból Váczi Anita és Bencze János vesz részt.