A póló braziljai

A hetedik helyen végzett a női U20-as vízilabda-válogatott a voloszi világbajnokságon: Petrovics Mátyás csapata a helyosztón szoros mérkőzésen, 11-10-re győzte le Brazíliát.

Pusztai Viola A görögök ellen elvesztett mérkőzés után Petrovics Mátyás szövetségi edző nem állta meg szó nélkül, hogy a női U20-as világbajnokságon a görög rendezők kényük-kedvük szerint változtatják a meccsek időpontját. Ez nem lenne nagy baj, ha legalább időben értesítenék az érintetteket, de a magyar válogatott például késő este még úgy tudta, délelőtt játszik a házigazdákkal az 5-8. helyért, aztán kiderült: délután.

A hetedik helyen végzett a magyar csapat Forrás: volos2015

A hetedik helyen végzett a magyar csapat  •  Forrás: volos2015

Nagyjából ez történhetett a 7. helyért vívott, brazilok elleni összecsapással is, amit délelőtt tizenegyre terveztek, ám délután fél háromkor tartottak meg. Persze mindegy, mikor van a meccs, meg kell nyerni. Egyszer már sikerült győzni a brazilok ellen, méghozzá a csoportelsőségről döntő találkozón, de az amerikaiak elleni szoros negyeddöntőjük jelezte: nem árt vigyázni.

Petrovics egyébként a görögök elleni vereséget követően a szövetség honlapjának adott nyilatkozatában elmondta, nagyon büszke a lányokra, mert az utolsó leheletükig küzdöttek. A lefújást követően meg is tapsolta őket, és kiemelte: a spanyolok elleni negyeddöntő után a külső körülmények helyett magukban keresték a hibát, hogy miért nem tudták megmutatnia világnak, mit is tudnak valójában.

Ha a hetedik helyért kell, akkor azért küzdenek. Szó szerint, hiszen a brazilok az első két negyedben csak nem akartak leszakadni, sőt a félidőben 5-5-re állt a meccs. A harmadik negyedben aztán megrázták magukat a magyar lányok, és 4-0-ás szériát produkálva elhúztak az ellenféltől. Persze az utolsó másodpercben kapott gól nem hiányzott, főként azért, mert a brazilok vérszemet kaptak. Meleg lett a meccs vége, sőt majdnem forró, hiszen az utolsó negyedet 4-2-re elvesztették Gurisatti Grétáék. A meccs végét jelző dudaszó pillanatában azonban 11-10-et mutatott az eredményjelző, így a hetedik helyen végzett a magyar válogatott.

A döntőben az Egyesült Államok és a Petrovics Mátyás együttesét a negyeddöntőben búcsúztató Spanyolország találkozik vasárnap este. Ha a csak a szervezők nem készülnek újabb meglepetéssel…

Női U20-as világbajnokság, Volosz (Görögország). A 7. helyért: Magyarország−Brazília 11−10 (2−2, 3−3, 4−1, 2−4).

Miközben a lányok már túl vannak a világbajnokságon, a férfi U20-as válogatott még csak készül rá. A főpróba remekül sikerült, hiszen Horkai György csapata a szerbeket, a montenegróiakat és az ausztrálokat is legyőzve megnyerte a szegedi Tiszavirág-kupát. A torna legjobb játékosának Sedlmayer Tamást választották, a gólkirály tizennyolc találattal Manhercz Krisztián lett.