A Real Madridból igazolhat a Juventus, a Chelsea ingyen veszítheti el az egyik legjobbját – külföldi körkép

ANGLIA

Premier League: A Tottenham hazai pályán 6-2-re legyőzte szombaton a nyeretlenül sereghajtó Leicestert az angol labdarúgó Premier League nyolcadik fordulójában. Az első félidő után még 2-2 volt az állás, a londoni együttes a fordulást követően négyszer is betalált, ebből a csereként beállt Szon Hung Min mesterhármassal vette ki a részét. (MTI)

Premier League: Haaland továbbra is tarthatatlan

Premier League, 8. forduló:

Tottenham Hotspur-Leicester City 6-2 (Kane 8., Dier 21., Bentancur 47., Son 73., 84., 87.)
Newcastle United-Bournemouth 1-1 (Isak 67. – 11-esből, ill. Billing 62.)
Wolverhampton-Manchester City 0-3 (Grealish 1., Haaland 16., Foden 69.)

vasárnap játsszák:
Brentford-Arsenal 13.00
Everton-West Ham United 15.15
pénteken játszották:
Nottingham Forest-Fulham 2-3 (1-0)
Aston Villa-Southampton 1-0 (1-0)

Manchester United: Az MU menedzsere, Erik ten Hag a Fichajes szerint a januári átigazolási időszakban szeretné leigazolni a Leicester City játékosát, Youri Tielemanst. Az Arsenal már a nyári átigazolási időszakban érdeklődést mutatott a belga középpályás iránt, de a Rókák akkor nem voltak hajlandóak elengedni a játékost.

Chelsea: N’Golo Kante szerződése a Chelsea-nél az idei szezon végén lejár, és úgy tűnik, nincs előrelépés a hosszabbítással kapcsolatban. A transzferguru Fabrizio Romano nemrégiben elmondta, hogy komoly esély van arra, hogy a Kékek a nyáron ingyen elveszítik a francia középpályást.

Brighton: Roberto de Zerbi követheti a Chelsea-hez távozó Graham Pottert a Brighton kispadján. (Fabrizio Romano)

Newcastle: Érdeklődnek a Dinamo Kijev szélsőjének, Viktor Tsygankovnak a januári szerződtetése iránt. A Szarkák mellett a Dortmund, az RB Leipzig, a Wolves és a West Ham is szívesen megszerezné Tsygankovot. A játékos jelenlegi szerződése a 2022/23-as szezon végén jár le Kijevben. (Jeunes Footeux)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A Valencia 3-0-ra legyőzte vendégét, a 60. perctől emberhátrányban játszó Celta Vigót a spanyol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában.

Az FC Barcelona sok helyzetet kidolgozva 3-0-ra nyert otthon az utolsó helyezett Elche ellen. A katalán csapat hamar emberelőnybe került, mert Gonzalo Verdu a 14. percben lerántotta a kilépő Robert Lewandowskit. A hazai együttes már addig is jelentős fölényben futballozott és azután is sorozatban vezette támadásait. A három gólból kettőt a lengyel csatár szerzett, aki immár nyolc találattal áll a góllövőlista élén. A Barcelona öt győzelemmel és egy döntetlennel jelenleg első a tabellán, de a Real Madrid vasárnap visszaelőzheti.

La Liga, 6. forduló:

FC Barcelona-Elche 3-0 (Lewandowski 34., 48. Depay 41.)
RCD Mallorca-Almería 1-0 (Maffeo 25.)
Valencia-Celta Vigo 3-0 (Castillejo 37., M. Andre 82., Almeida 93.)

Real Valladolid-Cádiz 0-1 (0-0)

Barcelona: Egyre inkább szemmel tartják a Brugge fiatalját, a norvég Antonio Nusát, aki hétközben a Porto ellen gólt szerzett a 4-0-s kiütés során, ezzel – 17 évesen és 5 hónaposan – a második legfiatalabb gólszerző lett a Bajnokok Ligájában (az első éppen a barcás Ansu Fati). (Calciomercato)

Egyelőre nem úgy alakul Samuel Umtiti leccei kölcsönadása, ahogyan azt a katalán klub és a játékos gondolta. A védő ugyanis még egyetlen percet sem játszott az egy győzelemmel, három döntetlennel és három vereséggel rajtoló olasz csapatban, pedig a meccskeretben rendre szerepelt. Amennyiben ez így folytatódik, elképzelhető, hogy a Barca januárban visszahívja Umtitit, és másik együttesnek adja kölcsön. (barcauniversal)

Atlético Madrid: Caglar Söyüncü szerződésének utolsó évét tölti a Leicesternél, és mivel Brendan Rodgers vezetőedző továbbra is kihagyja a csapatból, egyre több a találgatás a jövő nyári távozásával kapcsolatban. Korábbi edzője, Huseyin Eroglu a Mundo Deportivón keresztül azt állította, hogy a védő már megegyezett az Atleticóval, hogy a lejáró szerződését követően a madridiakhoz igazol.

OLASZORSZÁG

Serie A: Tovább tart a Sampdoria negatív szériája: a genovai együttes korai vezetés után 2-1-re kikapott a Spezia otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának szombati játéknapján, így továbbra is nyeretlen. (MTI)

Serie A, 7. forduló:

Spezia-Sampdoria 2-1 (Murillo 12. – öngól, Nzola 72., ill. Sabiri 11.)

Salernitana-Lecce 1-2 (0-1)

Juventus: A Tuttomercatoweb azt állítja, hogy a Juventus leigazolná a Real Madrid mellőzött jobbhátvédjét, Alvaro Odriozolát.

Lazio: A labdarúgó Európa-ligában szereplő Lazio visszatéríti helyszínen szurkoló híveinek azt a pénzt, amelyet a dán Midtjyllanddal játszott idegenbeli mérkőzés belépőjéért fizettek. Az olasz klub ezzel a gesztussal igyekszik kiengesztelni drukkereit a gárda gyenge teljesítményéért és szégyenre okot adó vereségéért. A Lazio csütörtökön, második El-csoportkörös fellépésén 5–1-re alulmaradt az erőviszonyok alapján jóval esélytelenebbnek ítélt dán riválisával szemben. A jegyár megtérítéséről a Lazio közösségi oldalán értesítette rajongóit. Az első kommentárok kiemelik, hogy a római klub vezetése nem vállalt túl nagy anyagi áldozatot, mivel a dániai kudarcnak összesen 225 Lazio-szurkoló volt helyszíni tanúja. (MTI)

Roma: José Mourinho csapata kölcsönbe szerződtetné a Chelsea hátvédjét, Trevoh Chalobah-t. A futballista nem igazolhatott el a nyáron a Kékektől, hiába szeretett volna, pedig ebben a szezonban mindössze egyszer lépett pályára a Chelsea színeiben. (Football Transfers)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A Bayernnek már a pontszerzés sem jött össze

Gulácsiék még nagyobb pofont kaptak, mint a Real Madrid ellen – videó

Bundesliga, 7. forduló:

Borussia Mönchengladbach-RB Leipzig 3-0 (Hofmann 10., 35., Bensebaini 53.)
Augsburg-Bayern München 1-0 (Berisha 59.)
Dortmund-Schalke 1-0 (Moukoko 79.)
Leverkusen-Werder Bremen 1-1 (Demirbay 57., ill. Veljkovic 82.)
Stuttgart-Frankfurt 1-3 (Tomas 79., ill. Rode 6., Kamada 55., Jakic 88.)

Union Berlin-VfL Wolfsburg 15.30
VfL Bochum-1. FC Köln 17.30
TSG 1899 Hoffenheim-SC Freiburg 19.30
FSV Mainz 05-Hertha BSC 1-1 (0-1)

Borussia Dortmund: Minden bizonnyal nagyon súlyos sérülést szenvedett Marco Reus, aki szerencsétlenül akadt össze ellenfelével a Schalke elleni bajnokin. A játékost nagy fájdalmak közepette ápolták, és természetesen le is kellett cserélni.

VILÁGFUTBALL

Francia válogatott: Sérülés miatt kellett lecserélni Boubacar Kamarát, a francia válogatott labdarúgóját az Aston Villa pénteki bajnoki mérkőzésén. A 22 éves középpályás kezdőként lépett pályára a Southampton elleni hazai összecsapáson, amelyen már az első félidő vége előtt el kellett hagynia a pályát. A Villa szakvezetője, Steven Gerrard az 1-0-s győzelmet követően aggodalmát fejezte ki játékosa sérülése miatt. Kamara órákkal a mérkőzés előtt, pótbehívóval került a francia válogatott szeptemberi Nemzetek Ligája-mérkőzésekre kihirdetett keretébe, miután Didier Deschamps szövetségi kapitány eltekintett a kiszemelt, ám vádlisérülését követően még mindig nem teljesen egészséges Adrien Rabiot (Juventus) beválogatásától. Az A divízióban szereplő franciák négy fordulót követően nyeretlenül, két ponttal az utolsó helyen állnak az 1. csoportban. Jövő csütörtökön Ausztriát fogadják, három nappal később pedig az éllovas dánok vendégei lesznek Koppenhágában. (MTI)

Szörnyű tragédia miatt szakadt félbe a magyar bajnoki – a mentőhelikopter sem tudott már segíteni