LEN 2016 Water Polo Champions League Final Six
Budapest HUN June 2 - 5, 2016
Day 02 June 2, 2016
Photo Giorgio Scala/Deepbluemedia/Insidefoto

Szép játékkal győzött a Szolnok a Recco ellen a Bajnokok Ligája bronzcsatájában.

8 YOUNGER Aaron SZOLNOKI VSK AUS Szolnoki (white cap) vs Olympiacos (blue cap) Budapest, Alfred Hajos National Swimming Complex LEN 2016 Water Polo Champions League Final Six Budapest HUN June 2 - 5, 2016 Day 02 June 2, 2016 Photo Giorgio Scala/Deepbluemedia/Insidefoto

Younger

Ki a motiváltabb? – általában ez szokott lenni a bronzmeccsen a kérdés.

A bemutatáskor – érthető módon – mind a két együttes szomorúan baktatott ki, melyet a helyszínen tekintett meg a női kézilabda válogatott is.

Az első negyed rosszul indult, de aztán jól folytatódott.  Filipovics révén az olaszok szereztek vezetést, de eztán Gocics, majd Varga Dénes talált be. Sőt, a negyed végén Alekszics lőtt be egy fórt. A második nyolc percben már 4-0 is volt a kiállítási arány, de a Recco csak eggyel tudott élni. A Szolnok is kapott egyet, de belefújtak egy kontrát. A hajrában tartott előnyét a Tisza-parti gárda, így 4-3-mal fordulhattak a csapatok.

A harmadik negyedben Prlajnovics egalizált, de Varga Dénes kétszer is káprázatos gólt lőtt Viola kapujába, így 6-5-ös szolnoki előnnyel mehettünk bele a hajrába. A Tisza-partiak rá tudtak tenni egy lapáttal, előbb Younger révén ismét kettőre nőtt az előny, majd Varga Dénes megúszásból már saját maga harmadikját, csapat nyolcadikját lőtte, így a záróakkord előtt 8-5 volt az állás. Az utolsó nyolc percben három és fél percet kellett várni az első gólra, szépen megjáratott előny után Mandics labdája talált utat a kapuba. Ezek után Mezei Tamás percei következtek, előbb egy ötöst harcolt ki, majd üresen hagyták, így a hajrá előtt 10-6 volt a Szolnoknak. A végén nem tudott közelebb jönni a Recco, még egy-egy gól született, így 11-7-re győzött a magyar együttes.

Bajnokok Ligája Final Six, bronzmeccs:

Pro Recco (olasz)–Szolnoki Dózsa-Közgép 7–11 (1–3, 2–1, 2–4, 2–3)

Pro Recco: Viola – Figari, Pijetlovics 1, Sukno, Filipovics 2, Ivovics 1, Gitto. Csere: di Fulvio 1, Mandics, Figlioli, Prlainovics 1, Aicardi 1. Vezetőedző: Amedeo Pomilo

Szolnok: Nagy V. – Madaras, Vámos 1, Jansik D., Mezei 1, Varga Dénes 3, S. Mitrovics. Csere: Gocics 1, Alekszics 1, Younger 1, Varga Dániel 2, Kis G. 1. Vezetőedző: Cseh Sándor

Gól/emberelőny: 5/12, ill. 3/9
Gól/ötméteres: –, ill. 1/1

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője a vizipolo.hu-nak.: Tegnap nem is próbáltam felrázni a srácokat, még ma délelőtt is óvatosan, mert én is sokkhatás alatt voltam, Délutánra sikerült, szót értenünk egymással. megértettük, hogy ez egy nagyon nagy dolog, amiért mi most itt küzdhetünk, ráadásul ez a csapat már nem ugyanebben az összetételben fog játszani jövőre, egy olyan élménnyel szerettünk volna búcsúzni, ettől a két évtől, ami maradandó és szép. Ebben a két évben mindig megkérdezték tőlem, mikor nem is játszottunk jól, hogy mikor fog ez a Szolnok jól játszani. Erre én azt mondtam, majd akkor, amikor a Recco ellen játszik, hiszen nincs rajtunk ekkor felelősség. Három meccset játszottunk idén az olasz csapattal, ebből pedig kettőt nyertünk. Jövőre is nagyon jó csapat lesz Szolnokon, de a részletekkel a meccs után pár perccel nem szeretnék foglalkozni.