A Szeged legyőzte az Aalborgot

A Szeged házigazdaként remek játékkal 34-27-re legyőzte a dán Aalborg HB csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szerdán.

Sostaric
Mario Sostaric kilcen gólt szerzett a dánok ellen. Fotó: Karnok Csaba / Délmagyarország

A hazaiak keretéből Szymon Dzialakiewicz, Nagy Martin és Carlos Molina, a vendégektől Lukas Nilsson és Thomas Arnoldsen hiányzott.

A várakozásoknak megfelelően rendkívül gyors kézilabdát játszott az Aalborg, de a szegediek azonnal felvették ellenfelük tempóját, és nem hagyták ellépni őket. Eleinte a vártnál sokkal kiegyenlítettebb volt a játék, majd a tizedik perctől egyszer sem vezettek a dánok.

Elsősorban támadásban remekeltek a hazaiak – Mario Sostaric, Borut Mackovsek és Bodó Richárd nem tudott hibázni -, de védekezésben és kapusteljesítményben is egyre jobbak voltak, ennek köszönhetően már 19-14-re is vezettek, a szünetben pedig 20-16-os előnyben voltak.

Óriásit változott a játék képe a kevesebb mint egy évvel látottakhoz képest, tavaly október 6-án ugyanis 41-29-re nyert Szegeden az Aalborg.

A második félidő 13. percében Kárpáti Krisztián vezetőedző időt kért, mert együttese támadásban megtorpant. A dánok felzárkóztak 22-21-re, de gyorsan visszazökkent a korábbi medrébe a mérkőzés, és sokszor úgy tűnt, a magyar csapat játékosainak ezen az estén szinte minden bejön támadásban. Az időkérés után létszámfölényes akciókkal 8-2-es sorozatot produkáltak a felszabadultan, motiváltan kézilabdázó házigazdák, akik már a hajrát megelőzően eldöntötték a találkozót.

Mario Sostaric kilenc, Imanol Garciandía és Borut Mackovsek négy-négy góllal, Emil Kheri Imsgard 13 védéssel járult hozzá a sikerhez. Csaptuk mindössze 11 lövést rontott a hatvan perc során. A túloldalon Mikkel Hansen hatszor, Rene Antonsen ötször talált be, Niklas Landin hatszor védett.

A két együttes 11. egymás elleni BL-meccsén négy dán siker és két döntetlen mellett ötödször nyert a Szeged.

Az egy győzelemmel és két vereséggel álló magyar csapat a következő fordulóban, október 12-én a norvég Kolstad HB vendége lesz.

„Ilyen élményt még nem éltem át edzői pályafutásom során, köszönöm a csapatomnak, hogy ilyen nagyszerűen játszott” – mondta a lefújás utáni sajtótájékoztatón Kárpáti Krisztián.

Hozzátette, rengeteget dolgoztak az elmúlt időszakban azon, hogy fizikálisan és mentálisan is előrébb tudjon lépni a csapat. Kedden is volt egy mentális felkészítésük, akkor is azon dolgoztak, mi az a kis plusz, az a 10-15 százalék, amit még bele kellene tenniük ahhoz, hogy a szimpatikus vesztes helyett győztesként hagyják el a pályát.

„A játékosok hatalmas szívvel játszottak, a nézők pedig fantasztikus hangulatot teremtettek. Szeretnénk folytatni ezt a munkát”

– mondta a szegedi vezetőedző.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 3. forduló:

OTP Bank-Pick Szeged – Aalborg HB (dán) 34-27 (20-16)
Szeged:
Imsgard, Mikler (kapusok), Bánhidi 3, Bodó 2, Bombac 3, Frimmel 2 (1), Gaber 2, Garciandía 4, Jelinic 1, Kalarash, Mackovsek 4, Martins 1, Sostaric 9, Stepancic 2, Szilágyi 1, Szita.
Aalborg: Landin, Norsten (kapusok), Antonsen 5, Barthold 2, Björnsen 1, Hald Jensen 4, Hansen 6 (3), Hoxer 3, Juul, M. Larsen, P. Larsen 2, Möllgaard, Munk, Nielsen, Thurin, Vlah 4.

Industria Kielce (lengyel)– PSG Handball (francia) 30-29 (16-15)
HC Eurofarm Pelister (északmacedón)–THW Kiel (német) 20-23 (9-11)

2023. szeptember 28., csütörtök
18:45 HC Zagreb (horvát)–Kolstad Handball (norvég)

Forrás: MKSZ / MTI

A Veszprém legyőzte a Montpellier-t, a német bajnok három góllal nyert a Szeged ellen