A szétlövésben vesztettünk

Az 5–8. helyért folytathatja a magyar leány-vízilabdaválogatott az aucklandi U18-as világbajnokságon, miután a negyeddöntőben 8-8-as döntetlen után – szétlövéssel –13-12-re kikapott Olaszországtól.

STJ Egy nap pihenő után a negyeddöntővel folytatódott az U18-as leány vízilabda-világbajnokság a magyar válogatott számára. A Sir Owen Glenn National Aquatic Centre-ben az az Olaszország volt az ellenfél, amelyet a két évvel ezelőtti madridi vb-n épp a mieink szorítottak le a dobogóról. Az összeállításban az utolsó, németekkel vívott csoportmeccshez képest annyi változás történt, hogy Lekinszki Gina visszakerült a kapuba.

Mchunu Hlengiwe lőtte a magyar csapat első gólját Fotó: MOB, Szalmás Péter

Mchunu Hlengiwe lőtte a magyar csapat első gólját  •  Fotó: MOB, Szalmás Péter

A ráúszásból a fehér sapkában pólózó magyarok hozták el a labdát. Ám kicsit lassan épült a támadásunk, és mivel már majdnem lejárt a támadóidő, Tóth Csengének lőnie kellett; a labda a bal oldali kapufáról pattant oldalra. Ekkor még nem sejthettük, hogy a szerencse erre a napra elpártol a Faragó Tamás és Godova Gábor vezette együttestől. Itália első akcióját sikerült kivédekezni, a másodikból pedig – ziccerben – a kapufát találták el a kék sapkások. Sok volt a hiba, a nagy tét miatt idegesen pólózott mindkét csapat. Az első találat 2 perc 2 másodperc elteltével született meg. Támadásban eladtuk a labdát, s a játékvezetők úgy érzékelték, hogy Hertzka Orsolya visszahúzta az egyik lefordulni próbáló olaszt, Paolo Cizza együttese pedig kíméletlenül kihasználta az emberfórt. Sajnos, a mieinknek nem ment jól az előnyök értékesítése, a 12 fórból csupán négyet sikerült gólra váltani.

A magyar gól nélkül véget érő első negyed után a folytatás már biztatóbban indult. Egy perc 44 másodperccel a második felvonás megkezdése után, 0-2-es állásnál Mchunu Hlengiwe ugyanis megtörte a gólcsendet; a labdát a hosszú sarokra váró olasz kapust, Caterina Banchellit becsapva jobbról, élesen kilőtte a bal felső sarkot. Az olaszok azonban kétszer is válaszoltak, így a 12. percben már 4-1 volt az állás – oda. Ráadásul a mieinknek Itália leányai mellett a svájci, amerikai játékvezetői kettőssel is meg kellett küzdeniük. Ám szívósan harcolt a csapat, és a nagyszünetre egygólosra faragta le a hátrányát (3-4).

A harmadik játékrészben végre fordult a kocka; 24 másodperccel a dudaszó előtt Miklós Réka távoli bombagóllal vezetéshez juttatta a magyar válogatottat! A rendes játékidő utolsó percére azonban már megint olasz vezetéssel fordultak rá a csapatok (7-8). Ötvenhat másodperc volt hátra, amikor emberelőnyt kaptunk, Godova Gábor pedig azonnal időt kért. Hogy mit mondott a szakember, nem tudni, mindenesetre Miklós Réka nem sokat vacakolt, 6 másodperc alatt kihasználta a fórt. Pompás átlövés volt! A hátralévő időben már nem változott az eredmény, vagyis a meccs 8-8-as döntetlennel zárult.

Jöhetett a szétlövés. Az első négy lövésből gólt lett, a harmadik párban azonban Tóth Csenge kísérletét a cserekapus Sara Ingannamorte semlegesítette. Az olaszok idegei ugyanakkor kötélből voltak, ők valamennyien betaláltak, így a „rulettet” 5-4-re megnyerték, s bejutottak a négy közé. A magyar válogatott az 5–8. helyért Görögország ellen folytatja.