A Szolnok nyerte a rangadót és élre állt a csoportban

szolnok-osc20160101

Nagy csatát vívott a Szolnok az OSC-vel az A-csoport rangadóján. A mérkőzésen a Tisza-partiak jobban bírták a hajrát, így a győzelem mellett átvették a vezetést is a csoportban.

A Szolnok az utolsó negyedben tett pontot a mérkőzésre (Fotó: Szolnoki VSC/facebook)

Szolnokon az OSC győzött, így itt volt a Tisza-partiak előtt a revans lehetősége a férfi Ob I., 9. fordulójában.

Jobban kezdte a mérkőzést Salamon majd Bátori előnyből talált be, 2-0. A túloldalon jöttek a válaszok. A Szolnok két légiósa villant, Crousillat és Younger révén már egál volt az eredmény, 2-2. A szünet előtt ismét egy fórt lőtt be Bátori, így 3-2-re vezetett az OSC. A második nyolc perc a vendégek szája íze szerint alakult, a vége biztosan, hiszen Gocics majd Younger góljával már megfordították a mérkőzést, 4-5.

A fordulás után a hajráig szoros volt a mérkőzés. 6-6 után azonban elhúzott Cseh Sándor csapata. Younger majd Vámos mattolta Bisztritsányit és ezzel már kétgólosra nőtt a Szolnok előnye. A záróakkordban másfél perc alatt megduplázta a Szolnok előnyét. Fülöp egy előnyt váltott gólra, majd Kis Gábor akciózott, 6-10. A hátralévő időben még egy-egy találat esett, így 11-7-re győzött a Szolnok és átvette az A-csoportban a vezetést.

Férfi Ob I., 9. forduló:

A-Híd OSC Újbuda – Szolnoki Dózsa Közgép 7-11 (3-2, 1-3, 2-3, 1-3)

OSC: Bisztritsányi – D. Brguljan 1, Bátori 3, Salamon F. 1, Hegedüs G. 1, Seman 1, Gór-Nagy. Csere: Barabás (kapus), Nagy Á., Kovács G., Juhász Zs., Bundschuh, Nikics, Zalánki. Edző: Vincze Balázs

Szolnok: Nagy V. – Gocics 1, Vámos 3, Mezei, Younger 2, Varga Dénes, Jansik D. Csere: Crousillat 1, Hangay Z., M. Alekszics 1, Szatmári, Kis G. 1, Fülöp 2. Edző: Cseh Sándor