A Tigers behúzta a kötelezőt, de még nincs playoffban

Győzelmével továbbra sem a saját kezében van a sorsa a Nyíregyházának a Powerade Divízió I. rájátszását illetően.

Hiába rendezték meg a záró fordulót a másodosztály alapszakaszában, továbbra sem dőlt el, hogy mely csapat lehet az utolsó, amely ott lehet az elődöntőben. Még be kell pótolni ahhoz a Budapest Cowbells 2-DEAC Gladiators összecsapást.

DSC_0474

Ám előtte a Gladiátoroknak még volt egy meccse az Eger Heroes ellen idegenben. Mint ismert, Molnár Gábor sérülés miatt az oldalvonalon kívülre szorult, így a 16 éves Kunkli László először játszott végig egy felnőtt mérkőzést. És nem is ment neki rosszul, bár az elején még kicsit idegesen adogatott. A Heroes az első félidőben viszont jelentős fórra tett szert. Elijah Fera futásával, valamint Joó Richárd és Bleszity Erik elkapásaival jutottak húszpontos előnyhöz. Ezután Kunkli lerázta magáról a görcsösséget és egy nagy TD-passzt dobott Boruzs Kevinnek, egy 70 yardos akciót teljesítve (20-7). A harmadik negyedben ugyan Fera kick-off return TD-jével bekezdtek a hazaiak, a DEAC-os Kunkli ismét Boruzst szolgálta ki egy remek átadással, az elkapó pedig 50 yardot száguldott végig a pályán az end zone-ig (27-13). Ám az Eger gépezete ekkor ismét beindult, Bleszity Erik és Eged Roland touchdownjaival már eldőlt a találkozó (41-13). Az utolsó játékrészben a lelkesen támadó vendégek Gréczy Balázs révén még szereztek egy TD-t, de végül Bleszity egy újabb elkapással lezárta a találkozót: 48-19.

Fotó: Szolnoki Annamária

Eger Heroes – DEAC Gladiators 48-19 (7-0, 13-7, 21-6, 7-6)
Pontszerzők: Bleszity Erik 3 TD, Elijah Fera 2 TD, Joó Richárd, Eged Roland 1-1 TD, Jokhel Erhard 6 XP, illetve Boruzs Kevin 2 TD, Gréczy Balázs 1 TD, Vámosi Patrik 1 XP

62047796_848715408848286_6469857130315776_n

A nyugati csoport elsőségét már korábban bebiztosító Szombathely Crushers a Budapest Wolves 2-vel csapott össze. Egy félidőnyi játék után még szoros volt a párharc a két együttes között. A szünetre mindössze egypontos előnnyel mehettek a hazai pályán játszó Zúzók. Meglepetésre a Farkasok szereztek vezetést Ujfalusi Ákos elkapásával (0-7). A Szombathely még az első játékrészben fordított Pantali Dániel futásával és Trevin Howard kétpontosával (8-7). A harmadik játékrészben viszont már eldöntötte a meccset a Crushers: Trevin Howard két futása, Piskor Péter picksix-e, és Horváth Balázs mezőnygólja elég volt ahhoz, hogy a szombathelyiek nyugodtabban várják a zárást (32-7). De a vendéglátók még nagyobbá tették a fórt, amihez Howard és Tatár István futásai kellettek (45-7). Ez pedig mercy rule-hoz vezetett. A Wolves 2 azonban így is vitt fel pontokat az eredményjelzőre: Docsa Márton váltotta TD-re Horváth Bendegúz passzát (45-14). A fővárosiak sem úszták meg 40 kapott pont alatt, de nem illetődtek meg a címvédő vendégeként.

Grafika: Hungarian Football

Szombathely Crushers – Budapest Wolves 2 45-14 (8-7, 0-0, 24-0, 13-7)
Pontszerzők: Trevin Howard 3 TD, Pantali Dániel, Piskor Péter, Tatár István 1-1 TD, Horváth Balázs 1 FG, Trevin Howard 2 PAT, Forváth Balázs 2 XP, illetve Ujfalusi Ákos, Docsa Márton 1-1 TD, Szabó Gergő, Docsa Márton 1-1 XP

62255014_1042971312758479_4994295908611915776_o

A Nyíregyháza Tigers-nek még győzelem esetén sem a saját kezében volt a sorsa hazai pályán, ám a Budapest Titans ezúttal is megmutatta, hogy miért számít kellemetlen ellenfélnek a Divízió I-ben. A sok hiányzóval felálló Tigrisek ugyan Tóth Gábor futásával és Török Pál szenzációs, 62 yardos elkapásával 14-0-ra vezettek, de a vendégek visszakapaszkodtak. Varga Bendegúz futása, valamint Horváth Kristóf elkapása ért egyenlítést (14-14). Mégis a hazaiak mehettek előnnyel a szünetre. A tavalyi formáját idéző Benő Márk futott újabb touchdownt (21-14). A harmadik negyedben a kick-off után visszaszerezte a labdát a Titans és gyorsan ki is használta az adódó lehetőséget, Burkus Péter elkapásával és Török Mihály extrájával ismét egál volt (21-21). Izgalmas utolsó játékrész várt a csapatokra, valamint a Nyíregyházi Városi Stadionba kilátogatókra. Viszont a Tigers hamar visszaszerezte a vezetést Konkoly Péter elkapásának köszönhetően (28-21). És bár a hazaiak támadósorának számtalan lehetősége volt arra, hogy végleg megnyerje a találkozót, mégis a defense lépett az előtérbe. Maradt a 28-21-es Tigers-siker, de ehhez kellettek Yuriy Nahornyak és Varga János interceptionjei. A szabolcsiak hozták a kötelezőt, de még várniuk kell, hogy vajon a Budapest Cowbells 2 elbukik-e Debrecenben.

Fotók: Szabó Celesztina

Nyíregyháza Tigers – Budapest Titans 28-21 (7-0, 14-14, 0-7, 7-0)
Pontszerzők: Tóth Gábor, Török Pál, Benő Márk, Konkoly Péter 1-1 TD, Sviatkó Gábor 4 XP, illetve, Varga Bendegúz, Horváth Kristóf, Burkus Péter 1-1 TD, Török Mihály 3 XP

62196311_3135862416431396_4552018546044960768_o

A Dabas Sparks szépen zárta volna a szezont, amihez minden esélye megvolt otthon a nyeretlen Budapest Eagles ellen. Egy negyednyi játék után mindössze egy ponttal vezettek a Szikrák. Osvald Ádám futására Kis-Prumik Attila egy elkapással, Bíró Krisztián pedig egy extrával válaszolt (7-6). Majd a második játékrész után már kezdett kirajzolódni a különbség a két csapat között. Bíró egy touchdownnal és egy mezőnygóllal növelte a fórt (17-6). Ezt követően a Sparks már nem engedte ki a kezéből a meccset, Kulman Bence elkapása hozott újabb pontokat, ám Benedek László TD-je ismét közel hozta a Sasokat (23-12). A végén még Strupka András megfejelte saját teljesítményét egy negyedik TD-passzal, amelynek címzettje ismét Kis-Prumik volt. Bíró az extrát berúgta, így egy 30-12-es győzelemmel búcsúzott az idénytől a Dabas.

Fotó: Sparks facebook

Dabas Sparks – Budapest Eagles 30-12 (7-6, 10-0, 6-6, 7-0)
Pontszerzők: Kis-Prumik Attila 2 TD, Bíró Krisztián, Kulman Bence 1-1 TD, Bíró Krisztián 1 FG és 3 XP