A Tigrisek és a Szikrák is nyerni tudtak

Két meccset rendeztek a Berény Sport Divízió II-ben az elmúlt hétvégén.

Egy hazai és egy idegenbeli győzelem született az elmúlt hétvégén. Mind a Nyíregyháza Tigers, mind pedig a Dabas Sparks kemény ellenféllel nézett szembe. Egyik csapatnak sem volt könnyű dolga a győzelem megszerzésében.

A szabolcsiak védelme az első félidőben remekül teljesített, több interceptiont is szereztek a Tigrisek, amellyel megnehezítették az első találkozójukon magabiztos sikert szerző Rebels Oldboys dolgát. Sőt, az első negyedben a hazaiak meg is szerezték a vezetést Lesiv Pavlo futott touchdownjával. Viszont ez az egyetlen hatpontos esett a szünetig. 7-0-val mehettek pihenőre a csapatok.

Sviatkó Gábor nemcsak szotyizott a meccsen

A harmadik negyedben már kezdett meglógni a Tigers. Sviatkó Gábor mezőnygóljával tovább növelték előnyüket a vendéglátók. Majd Sviatkó onside kickjét visszaszerezték a szabolcsiak és Tóth Gábor révén pontokra váltották. Az utolsó játékrészben a Nyíregyháza védelme is kellett ahhoz, hogy a Lázadók ne tudjanak bejutni a pontszerző területen belülre. Végül a hazaiak Sviatkó révén egy újabb mezőnygólt értékesítettek, amellyel kialakult a 20-0-s végeredmény:

Fotók: Csutkai Csaba

Nyíregyháza Tigers-Rebels Oldboys 20-0 (7-0, 0-0, 10-0, 3-0)
Pontszerzők: Lesiv Pavlo, Tóth Gábor, Sviatkó Gábor 2 FG és 2 XP.

Dr. Szépe József, a Nyíregyháza Tigers megbízott sportigazgatója: Azt kell mondanom, hogy az eredmény csalóka. Közel sem volt ilyen sima meccs, mint amilyennek az eredmény esetlegesen sejteti. A védelmünknek köszönhetően tudtunk meccsben maradni. A defense megadta számunkra a lehetőséget, hogy nyugodtan játszunk és a rengeteg labdaszerzés és kiváló mezőnypozíció kellett ahhoz, hogy le tudjuk győzni az “öregfiúkat”. A támadósor összeszedettebb volt, mint a legutóbbi meccsen, de nagyon sok hibát vétettünk, így lesz még mit csiszolni a támadósoron. A védőket és a special teamet külön dicséret illeti, amiért a kilátogató közel 400 néző számára igazi közönségszórakoztató focit játszottak! A Rebels Oldboys csapatának és szurkolóinak külön köszönjük a mérkőzést, sokat tanultunk belőle! A vendég szurkolók adományát is őszintén köszönjük! A hazai szurkolók mellett sem tudunk elmenni szó nélkül: jó volt látni, hogy ennyien mellettünk állnak, Reméljük, április 30-án összejön a teltház!

Lesi Tamás, a Rebels Oldboys vezetőedzője: Egy nagyon nehéz meccsre számítottunk Nyíregyházán. A Divízió II. egyik legjobbjával mérkőztünk meg, amely a Divízió I-ben is megállná a helyét. Sajnos sok interceptionünk volt és a védelemben sem azt nyújtottuk, amit kellett volna. Emellett pedig eléggé egysorosak voltunk, ami azért egy kicsit felőrölt bennünket. Viszont egy nagyon jó csapattal játszottunk egy sportszerű találkozót.

A fiatalokkal teletűzdelt Budapest Eagles 2 egy kicsit lámpalázasan játszott az első összecsapáson a Rebels Oldboys ellen. Viszont most a Dabas Sparks ellen újabb bizonyítási lehetőség előtt álltak a fővárosiak.

A Sasokon még mindig érezhető volt a görcsösség az első félidőben, nem is szereztek pontokat. A Szikráknak is kellett egy kis idő, míg belerázódtak a meccsbe. A Sparks két Bíró Krisztián mezőnygóllal kezdett be, majd Bíró egy elkapott touchdownt is összehozott. A Dabas ezzel 13-0-s előnyt szerzett a szünetre.

A Sparks védelme keményen küzdött

Ezt követően a vendégek fiatal válogatott futója, Garajszki Ádám is letette a névjegyét a harmadik játékrészben. Az ezt követő kétpontos sikertelen volt. Az Eagles 2 játékosai a végére leküzdötték a lámpalázukat és Magyari Vajk, illetve Balatoni Róbert mindketten összehoztak egy-egy touchdownt. Viszont a Sparks is sikerült szereznie még egy TD-t Garajszki révén. Kiss Dániel pedig megfutotta a kétpontost. A Dabas végül 27-14-re nyert.

Fotó: Végh Barbara

Budapest Eagles 2-Dabas Sparks 14-27 (0-0, 0-13, 0-6, 14-8)
Pontszerzők: Magyari Vajk, Balatoni Róbert 1-1 TD, Tapodi Benjámin 1 XP, illetve Garajszki Ádám 2 TD, Bíró Krisztián 1 TD, 2 FG és 1 XP, Kiss Dániel 1 PAT.

Tokaji Ferenc, a Budapest Eagles 2 vezetőedzője: Defense-ben összeszedettebbek voltunk és offense-ben is jobban játszottak a srácok, mint legutóbb. De még érezhető volt a lámpaláz a srácokon. Ezt az utolsó negyedre küzdötték le, amikor látták, hogy nincs vesztenivalójuk. A rutin még hiányzik belőlük, de meccsről meccsre jobbak és nő a játékkedvük.

Bíró Krisztián, Dabas Sparks vezetőedzője: Nem indult egyszerűen számunkra a mérkőzés. Az első negyedben sok hibát követtünk el spec team-ben és az offense-ünk sem tudott folyamatosan haladni a pályán. Ebben az időszakban a defense-ünk hatalmasat játszott, ami nélkül nem maradhattunk volna versenyben a győzelemért. A második negyedtől már az offense is elkapta a fonalat és több hosszú drive-ot is sikerült vezetnünk. Közel sem játszottunk tökéletesen, de végig magabiztosak voltunk, aminek meg is lett az eredménye. Szintet léptünk a debreceni meccshez képest, de újabb szintlépésre van szükség a Jászberény ellen is. Fordulóról fordulóra jobbak akarunk lenni! Köszönjük a sportszerű mérkőzést az Eagles-nek és jobbulást kívánok minden sérültnek!