A vártnál könnyebben győzött a Szeged

Igazi csatának ígérkezett a kora délután kezdődő Szeged és a Acquachiara összecsapása. Mind a két csapat győzelemmel kezdte a tornát, de az egyiknek el kellett veszítenie 100%-os mérlegét. A szegediek nagyszerű védekezéssel legyőzték az olasz együttest.

A Szeged együttese az Euro Kupa első napján győzelemmel mutatkozott be a Strasbourg csapata ellen, mai ellenfele az az Acquachiara volt, aki az első játéknapon 15-6 arányban verte a Primorac együttesét.

szeged_acquaFotó: vizipolo.hu

I. negyed:

Jól kezdte a találkozót a Szeged együttese, Aljosa Kunac és Kiss Csaba gyors góljainak köszönhetően 2-0-ás vezetésre tette szert. A negyedik percben emberelőnyös szituációban Sánta Dániel volt eredményes, ekkor már 3-0-állt az eredményjelzőn. Egy dupla emberelőnyös szituációban hibázott a Szeged, amit Giacomo Lanzoni büntetett, 3-1-re szépítettek a nápolyiak. Lanzoni kedvett kapott a gólszerzéshez, megszerezte második találatát is. Két perccel a játékrész vége előtt Chilkó Márton is gólt dobott, 4-2-vel ért véget a negyed.

II. negyed:

A második percben Giuseppe Valentino 4-3-ra módosította az állást. Milos Korolija részesült piros lapos kiállításban a második negyed negyedik percében. Az emberelőnyös szituációkat nem tudta kihasználni a Szeged, de egy megúszást követően Sedlmayer Tamás 5-3-ra alakította az eredményt. Aljosa Kunac emberelőnyből szerzett gólt, visszaállt a háromgólos különbség a negyed végére. 6-3-as állásnál mentek a csapatok a félidei szünetre.

III. negyed:

Szegedi góllal indult ez a játékrész is, immáron négy gól a különbség a két együttes között. Giacomo Lanzoni megszerezte harmadik gólját is, 7-4 az állás. Ötméteresből Manhercz Krisztián is megszerezte első gólját. A játékrész utolsó percében emberelőnybe került a szeged, de Manhercz lövését ezúttal hárította a kapus. 8-4-gyel ért véget a harmadik negyed.

IV. negyed:

Az első nagy lehetőség egy emberelőnyös szituációból adódott az Acquachiara előtt, de a kapufa megmentette a szegedieket. Kiss Csaba góljával először 9-4-re módosult az eredmény, majd Coloria lötybölésével szépítettek az olaszok. Varga Zsolt találatával újra öt a különbség a két csapat között. Az utolsó percben Sedlmayer harmadik kiállítását is begyűjtötte, de a fórral nem tudott élni az Acquatiara. 10-5-ös szegedi sikerrel zárul a találkozó.