Élő: Szeged – Acquachiara

Igazi csatának ígérkezett a kora délután kezdődő Szeged és a Acquachiara összecsapása. Mind a két csapat győzelemmel kezdte a tornát, de legalább az egyiknek el kellett veszítenie 100%-os mérlegét.

A Szeged együttese az Euro Kupa első napján győzelemmel mutatkozott be a Strasbourg csapata ellen, mai ellenfele az az Acquachiara volt, aki az első játéknapon 15-6 arányban verte a Primorac együttesét.

szeged_acquaFotó: vizipolo.hu

I. negyed:

Jól kezdte a találkozót a Szeged együttese, Lukas Seman és Kiss Csaba gyors góljainak köszönhetően 2-0-ás vezetésre tette szert. A negyedik percben emberelőnyös szituációban Sánta Dániel volt eredményes, ekkor már 3-0-állt az eredményjelzőn. Egy dupla emberelőnyös szituációban hibázott a Szeged, amit Giacomo Lanzoni büntetett, 3-1-re szépítettek a nápolyiak. Lanzoni kedvett kapott a gólszerzéshez, megszerezte második találatát is. Két perccel a játékrész vége előtt Chilkó Márton is gólt dobott, 4-2-vel ért véget a negyed.