Ajna show

Újabb hat számban hirdettek győztest az országos ifjúsági úszóbajnokság harmadik napján, Hódmezővásárhelyen. Késely Ajna kiemelkedő teljesítménnyel repített az élre két váltót is, így további három aranyéremmel gazdagodott.

M. D. Hat döntőt rendeztek az országos ifjúsági úszóbajnokság harmadik napján. Tekauer Márk és Szöllősi Martin, illetve a leányok versenyében, Késely Ajna és Dobos Dorottya győzött, a Kőbánya SC pedig két váltóban diadalmaskodott.

A Gyarmati Dezső Sportuszodában a férfi 200 méter pillangóval indult a döntők sora. Tekauer Márk óriási fölénnyel nyerte a délelőtti előfutamot, több mint két másodperccel megelőzve érdi klubtársát, Milák Kristófot. A döntőben a sorrend nem változott, jóval kiélezettebb volt viszont a küzdelem, Tekauer mindössze hat századdal végzett Milák előtt. A harmadik helyet Márton Richárd, a Budafóka SE versenyzője szerezte meg. Mindhárom úszó olimpiai B szinten belül teljesítette a távot.

A váltók első helyezésein talán még Ajna is meglepődött.

Késely Ajna nyolcadik elsőségét gyűjtötte be az országos bajnokságon 400 méter gyorson. A Kőbánya SC 15 éves versenyzője másfél másodperccel úszott az olimpiai B szinten belül. Az előfutam alapján az MTK-s Ollé Mónika szereplése lehet csalódás, aki harmadikként jutott a fináléba, ott azonban az élmezőnnyel ellentétben nem tudott javítani az idején, és a hatodik helyen végzett.

A 4×100-as női gyorsváltó és a 4×100-as vegyes gyorsváltó egyaránt Késely Ajna remek teljesítményéről marad emlékezetes. Csapatversenyről lévén szó, természetesen a többiek úszása is kellet a Kőbánya SC kettős sikeréhez, de hogy mindkét számban Késely, utolsó úszóként bemutatott, óriási hajrával szállította csapatának a győzelmet. A 4×100-as vegyes váltóban több mint két másodperccel úszott jobb időt a második helyezett Egri Úszó Klub befejező emberénél, Beliczai Bóránál, alig négy tizeddel előzve meg a vetélytársat. A 4×100-as gyorsváltóban kopírozta a korábbi hajráját, még egy lapáttal rátéve a hátrány ledolgozásában: ezúttal két és fél másodpercet hozott az FTC utolsó úszóján, Baki Noémin, egyetlen századdal megelőzve a célban.

50 méteren két döntőt rendeztek, Szöllősi Martin meggyőző, hét tizedes különbséggel nyert mellen, a lányok hátúszó csatájában pedig a fináléba nyolcadik, azaz utolsó helyen bejutó Dobos Dorottya végzett az élen, egyedüliként úszva harminc másodpercen belül.

ORSZÁGOS IFJÚSÁGI ÚSZÓBAJNOKSÁG, HÓDMEZŐVÁSÁRHELY
A győztesek
Fiúk. 200 m pillangó: Tekauer Márk (Érdi Úszó Sport Kft) 1:59,09. 50 m mell: Szöllősi Martin (Dunaferr SE) 0:28,66
Leányok. 400 m gyors: Késely Ajna (Kőbánya SC) 4:16,31. 50 m hát: Dobos Dorottya (Győri Úszó Sportegyesület) 0:29,96. 4×100 m gyorsváltó: Kőbánya SC (Borsi Anett, Berecz Blanka, Rohács Réka, Késely Ajna) 3:55,72
4×100 m vegyes gyorsváltó: Kőbánya SC (Berecz Balázs, Reményi Ármin, Borsi Anett, Késely Ajna) 3:38,75