Álmos kezdés, parázs csata

A négy közé jutásért nyert meg rendkívül fontos meccset az Eger a Vasas ellen az ifjúsági fiúvízilabda-bajnokságban. A BVSC a mumusát, a Szentest múlta felül a 20. fordulóban.

Pusztai Viola A négy közé jutás szempontjából fontos rangadót nyert meg az Eger a Vasas ellen, a Szentes csak megszorongatni tudta a BVSC-t a fiúk ifjúsági vízilabda-bajnokságában. Izgalmakban ezúttal nem volt hiány.

Nem is beszélve a kiállításokról.

A forduló rangadója I.

Csiszár Boldizsár stabilan állt a lábán a kapuban

Csiszár Boldizsár stabilan védte az Eger kapuját

Rangadóból kettő is jutotta 20. fordulónak, hiszen a Vasas az Egert, a BVSC a Szentest fogadta. Előbbi páros nagy harcot vív a négy közé kerülésért, a szezonban hol az egyik, hol a másik birtokolta a negyedik helyet. Most az Eger került lépéselőnybe, miután 14-11-re legyőzte a Vasast, parázs csatában. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy az egriek – a két kapust is beleszámítva – hatan (!) maradtak a meccs végére: három játékost végleg, cserével állítottak ki, öt pedig kipontozódott. A másik oldalon ketten kényszerültek a lelátóra.

A hazaiak egyébként rosszul kezdték a Horkai György szövetségi kapitány által is megtekintett meccset. Az egriek már 3-0-ra vezettek, amikor megszerezték az első góljukat. A folytatásban háromszor is visszajöttek egy gólra, de egyenlíteniük nem sikerült. A harmadik negyed elején, 8-7 után, ráadásul az ellenfél ismét elhúzott három találattal, s bár a negyedik közepén újra egy lehetett volna a különbség, Burián Gergely ötméterest hibázott, az Eger viszont szabaddobásból növelte az előnyét, és végül 14-11-re nyert.

A forduló rangadója II.

A második helyen álló BVSC ugyancsak rangadót nyert meg a Szentes ellen. Bár a csongrádiak már kiszálltak a négyes döntőért folytatott harcból, de egy csapat sem mehet biztosra ellenük, így a zuglóiaknak sem pottyant ölükbe a győzelem. Olyannyira nem, hogy a vendégek kétszer is vezettek, és a harmadik negyedben még 5-5 volt az állás. Onnan kezdve a BVSC átvette az irányítást, elment négy góllal, s bár a szentesiek visszajöttek kettőre az utolsó játékrészben, a végén 12-9-re nyert.

A forduló meglepetése

Bár a nyolcadik helyen álló Honvéd az előtte lévőket csak ritkán tudta megszorongatni a szezonban, azokat a meccseket, amelyeken esélyesnek számított, hozta. Mindeddig, hiszen a 20. fordulóban a tizedik Debrecen nyert ellenük. Pedig egészen a harmadik negyed végéig a fővárosiak vezettek, de miután a hazaiak megszerezték az előnyt, ki sem engedték a kezükből, és végül 11-7-re nyertek.

A forduló kapusa

A fentebb említett Vasas–Eger mérkőzésen Csiszár Boldizsárnak nagy szerepe volt abban, hogy a vendégek hazavitték a három pontot. Az egriek kapusa 50 százalékkal védett, rendkívül fontos pillanatban hárított ötméterest, és kétszer emberhátrányban is góltól mentette meg a csapatát. Az akcióból érkező lövések több mint a felét hatástalanította.

– Úgy gondolom, az ilyen mérkőzésekért van értelme kiskorban elkezdeni a vízilabdát – mondja a tizenkilenc éves kapus. – A Vasas elleni találkozón minden volt, ami pólómeccsen előfordulhat. Úgy érkeztünk a Komjádi Uszodába, hogy élet-halál kérdéséről dönt az összecsapás, ugyanis ha kikapunk, szinte biztos, hogy elúszik a négyes döntőben való szereplésünk. Ezt szem előtt tartva pörgött mindenki, és az egész héten gyakorolt taktikát kiválóan sikerült végrehajtanunk. Amellett támadásban is remek teljesítményt nyújtottak a srácok, többek között Biros Barnabás, Szalai Gábor és Magyar Márton, de ez a győzelem a csapaté. Személy szerint annak örülök, hogy magabiztosan, jó százalékkal védtem, a védelmet pontosan irányítva, és a győzelemmel biztonságosabbá tettük a négyes döntőbe kerülésünket.

A forduló játékosa

Rábavölgyi Zsombor hozta azt a Szentes ellen, amit elvár magától

Rábavölgyi Zsombor hétről hétre remekül teljesít a BVSC ifjúsági csapatában, s nem volt ez másképp a Szeged ellen sem. Három gólja mellett, amelyből egyet megúszásból lőtt, labdaszerzések szerepelnek a neve mellett, illetve kiállítást is harcolt ki a csapatának.

Ő maga így értékelt:
– Nehéz meccset játszottunk a Szentessel, mindig kihívást jelent ellenük vízbe szállni, mert ők az úgynevezett „mumusaink”. Mivel most ők utaztak, és keltek korán, könnyebb volt elkezdeni a mérkőzést. Ennek ellenére belealudtunk a találkozóba, átvettük a lassú és álmoskás játékot. Ez okozta a nehézségeket, ráadásul a Szentes jól védekezett, visszazártak a center elé, emiatt lefordulás híján eléggé megnehezítették a dolgunkat. Azonban a harmadik negyedben sikerült felébrednünk, jöttek a lefordulások, abból a gólok, a védekezésünk pedig továbbra is jól működött, néhány apró hibát leszámítva. A saját teljesítményemmel alapvetően elégedett vagyok, azonban azt is érzem, hogy bőven van még mit javítani, csiszolgatni, a védekezésben mindenképp, támadásban ellenben hoztam azt a színvonalat, amelyet elvárok magamtól a rangadókon.

Serdülőbajnokság

A serdülőbajnokságban kevésbé kellett izgulni a rangadókon. A Vasas induláskor állva maradt az Eger ellen, a vendégek a második negyed végén már 8-1-re vezettek. Ekkora hátrány ledolgozása maga lett volna a csoda, ami nem is következett be, az egriek 13-6-ra nyertek. Magyar Márton öt, Melegh Milán négy góllal, Poczik Levente 64 százalékos védési aránnyal vette ki a részét a hétgólos győzelemből. Bár a BVSC–Szentes találkozón a második negyed vége felé még csak 8-7 állt az eredményjelzőn a zuglóiak javára, a szentesiek megtorpantak, és 20-9-es vereséget szenvedtek. A BVSC-ből Fodor Olivér hat, Mladoniczky Tibor öt találatot jegyzett.

Gyermekbajnokság

A  BVSC és a Szentes meccsén szinte ugyanaz játszódott le, mint a serdülők versengésében a Vasas–Eger találkozón. A zuglóiak már az első negyedben nagy előnyre tettek szert, amelyet a folytatásban növeltek, s végül 24-9-re nyertek. Gyenis Ádám hat, Haffner Marcell öt gólt lőtt, Szász Dániel 53 százalékkal védett. Későn ébredt az Eger a Vasas ellen, hiszen a hazaiak már 10-6-ra vezettek az utolsó negyed előtt, amikor a vendégek elkezdték a felzárkózást, a harmadik negyedben beálló Csiszár Balázs védéseinek is köszönhetően. Ha huszonöt másodperccel a vége előtt Kompos Márton centerből gólt lő, akkor egyenlítettek volna. Végül a piros-kékek örülhettek a 10-9-es győzelemnek. A Vasasból Sólyom Levente, az Egerből Sári András egyaránt négy gólig jutott, Korom Dániel 57 százalékkal védett.

Május elsején szünetel a bajnokság, ellenben az UVSE és az FTC május 4-én játssza le a 20. fordulóból elhalasztott mérkőzését.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG, 20. FORDULÓ
Szeged–KSI 3-17, Vasas–Eger 11-14, Tatabánya–Szombathely 14-15, Debrecen–Honvéd 11-7, BVSC–Szentes 12-9, Kaposvár–Szolnok 9-8
Az UVSE–FTC mérkőzést május 4-én játsszák.
A bajnokság állása: 1. KSI 57 pont, 2. BVSC 48, 3. UVSE 47, 4. Eger 46