Angol segítségre várva

Az U16-os fiúválogatott második vereségét is elszenvedte a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Izrael ellen hiába nyert három negyedet a magyar csapat, az utolsóban összeomlott.

Lakner Gábor A vasárnapi szünnap után fontos mérkőzés várt az U16-os fiúválogatottra a Szófiában zajló B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Amennyiben a magyarok legyőzik az izraelieket, versenyben maradnak a nyolc közé jutást jelentő első két helyért.

U16 fiú magyar-angol 3

Az utolsó negyeden lesz mit elemezni  •  Forrás: FIBA

Az izraeliek kezdtek jobban (9-2), de a magyar válogatott nagy küzdelemben visszakapaszkodott és 12-0-s rohammal fordított (9-14). A második szakaszban egyenlített az ellenfél (14-14), aztán ismét a mi perceink következtek (14-20). A center Fazekas beemelt egy triplát, Somogyi egy duplát, így kilenc ponttal vezetett a magyar csapat (16-25). Az izraeliek időkérés után valamelyest rendezték soraikat, a nagyszünetre öt pont maradt a magyar előnyből.

A térfélcserét követően szívós munkával sikerült visszaverni az ellenfél felzárkózási kísérleteit, és a harmadik negyed második felére – Fazekas vezérletével – 11 pontos előnyt építettek fel a fiúk (33-44). Az izraeliek ellenállását ez sem törte meg, de a záró negyedet nyolcpontos vezetéssel várta a magyar csapat.

És akkor minden összeomlott.

Az izraeliek zsinórban tíz pontot szereztek, míg a mieink sem a mezőnyből, sem a büntetővonalról nem tudtak kosárba találni. Kétségbeesett küzdelemben sikerült egyetlen pontra felzárkózni egy perccel a vége előtt (55-54), de a hajrá sem a miénk volt, az izraeliek 16 ponttal nyerték az utolsó szakaszt és 62-54-re a mérkőzést.

A magyar válogatott hiába vezetett három negyeden keresztül, az utolsó tíz percet nagyon elrontotta, így elszenvedte második vereségét. Az biztos, hogy a csapat legjobb esetben is csak csoportmásodikként juthat a nyolc közé, de a sorsa már az angolok kezében van.