Assen: Iannone négy ezreddel Rossi előtt

Motor

2016. június 24. péntek, 14:58

Ahogy délelőtt, úgy péntek délután is Andrea Iannone érte el a legjobb köridőt a Holland TT helyszínén, a ducatis azonban ezúttal csak minimális különbséggel utasította maga mögé Valentino Rossit. A sokáig éllovas Marc Marquez lett a harmadik, megelőzve Maverick Vinalest és Jorge Lorenzót.

Péntek délután már a második edzést teljesítették Hollandiában a MotoGP versenyzői. A vezetést az első gyakorláson csupán a 11. helyen végző Marc Marquez ragadta magához az első körök után, a nyomában viszont ott volt a délelőtti leggyorsabb Andrea Iannone. Egy ideig a másik gyári Ducatin ülő Andrea Dovizioso követte az olaszt, ám előbb Valentino Rossi, majd pedig Maverick Vinales vette át tőle a képzeletbeli dobogó alsó fokát. A bukások sem kerülték el a pilótákat a 45 perces tréning első felében: előbb Alvaro Bautista, majd Hector Barbera mutatott be egy kicsúszást.

Iannone-Assen-FP2

Az utolsó tíz percre fordulva Marquez, Iannone, Vinales, Crutchlow, Dovizioso, Rossi, Lorenzo volt a sorrend az első hét helyen. Az edzésnek azért volt ezúttal különös jelentősége, mivel akár ez is dönthet a Q2-be jutásról, amennyiben szombat délelőtt esős pálya fogadná a motorosokat – márpedig Assenben ez könnyen előfordulhat. A versenyzők a gyakorlás jelentős részét ennek ellenére is főként a versenytempó finomításával töltötték.

A hajrát Bautista újabb, kis tempónál történő kicsúszása nyitotta, Marquez ellenben már azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy tovább gyorsulva már fél másodperccel ellógott üldözőitől. A repsolos ennek ellenére sem tudott az élen maradni, ugyanis érkeztek a Yamahák: Lorenzo csak megközelíteni tudta őt, Rossi ellenben meg is előzte a spanyolt. Az elsőséget azonban végül ismét Iannone zsebelte be, miután négy ezreddel még a „Doktornál” is gyorsabbnak bizonyult! Marquez maradt a harmadik, Lorenzót azonban még Vinales is megelőzte a Suzukival, így négy különböző gyártó képviselői zártak az első négy helyen! A top10-be Dovizioso, Petrucci, a két Espargaro és Redding fért még be, így többek között Dani Pedrosa sem áll Q2-t érő helyen a szombati folytatás előtt.