Átgázolt a Benedek-csapat Grúzián

magyar-gruz0101

Nem okozott gondot Grúzia legyőzése a BENU-kupán Varga Daniéknak. A mérkőzésen végig vezetve, magabiztos sikert arattak a fiúk.

A tegnapi horvátok elleni győzelem után, ma a grúzokkal játszott a Benedek-csapat. Mint korábban megírtuk, a helyszín megváltozott, hiszen az időjárási körülmények miatt a fedettbe kényszerült a torna. Varga Dénes még mindig nem volt bevethető, így a tegnapi együttessel álltunk fel. Könnyű mérkőzésre lehetett számítani, hiszen a grúzok nincsenek ott az olimpián valamint tegnap az ausztálok 20-6-ra verték őket.

A találkozón Varga Dani nyitotta a gólok sorát, majd szépen “jöttek utána” a többiek is. Tóth, Zalánki majd Erdélyi révén már 4-0 volt az állás. A második nyolc percben még rá tudtunk tenni egy lapáttal, 7-0-ás etapot produkált a csapat, Decker Attila pedig szépen védett.

A harmadik nyolc percet megnyerte a grúz csapat. 12-0-nál jött az első találat ellenfelünktől, Khvedeliani akcióból volt eredményes a negyed derekán. Tsrepulia a hajrában pedig 13-3-ra módosította az állást. A záróakkordban csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 18-5-re győztünk. Holnap Ausztrália következik délelőtt 10 órakor.

BENU-Kupa, szombati nap:

Magyarország – Grúzia 18-5 (4-0, 7-0, 2-3, 5-2)

Magyarország: Decker A. – Erdélyi 5, Vámos 1, Decker Á. 1, Varga D. 2, Szivós 1, Tóth M. 1. Csere: Nagy V. (kapus), Hosnyánszky 2, Kis G., Zalánki 1, Manhercz K. 2, Bedő 2. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Grúzia: Shubladze – Tsrepulia 1, Imnaishvili, Bitadzem Khvedeliani 1, Jelaca 2, Rurua 1. Csere: Rusishvili, Jakhaia, Kavtaradze, Chikvinidze, Kazakhishvili. Szövetségi kapitány: Jovan Popovics

A másik mérkőzésen:

Horvátország – Ausztrália 13-8  (5-1, 4-0, 2-4, 2-3)
Gólszerzők: Sukno 5, Buljubasics 2, Bukics 2, Buslje 1, Loncsar 1, Jokovics 1, Petkovics 1 ill. Younger 3, Aidan 2, Swift 1, Kayes 1