Az eddigi legjobb

A nyolcaddöntőig menetelt Kun Anna (21) a Suzhouban zajló női párbajtőr Világ Kupa-versenyen. A junior Európa-bajnok tatai versenyzőnek ez az eddigi legjobb felnőtt eredménye a pályafutása során.

STJ Kína keleti partvidékén, Sanghajtól alig 100 kilométerre található Suzhou városa. Ott zajlik a női párbajtőrözők aktuális Világ Kupa-viadala. A hatalmas távolságok ellenére népes, 128 tagú mezőny gyűlt össze. Az Egyesült Államoktól Olaszországon, Észtországon, Tunézián át egészen a Fülöp-szigetekig a világ minden tájáról érkezett nevezés. A magyar színeket négy sportoló, Kun Anna, Várnai Vivien, Budai Dorina és Bohus Réka képviselte az egyéniben.

Kun Anna egy tusra volt a legjobb nyolctól Fotó: tata.hu

Kun Anna egy tusra volt a legjobb nyolctól  •  Fotó: tata.hu

A csoportkörben Várnai és Budai az első, Kun a második helyen végzett, míg Bohus a hetedik lett, így nem került főtáblára. Ott aztán Budai is már az első körrel befejezte, hiszen 15-11-re kikapott Anna Van Brummentől (az amerikai később aranyérmes lett). Várnai viszont előbb legyőzte a német Beate Christmannt (15-13), igaz, a 2. helyen kiemelt tunéziai Szárra Beszbesszel már nem bírt.

A legtovább a 23. helyen kiemelt Kun Anna maradt talpon. Az OMS-Tata 2015-ben junior Európa-bajnokversenyzője bemelegítésként az amerikai Natalie Viét győzte le (15-13), majd a 10. helyen rangsorolt lengyel Renata Knapik-Miazgát verte meg (15-13). A nyolcaddöntőbe kerülésért a dél-koreai Sin A-lammal vívott, és csupán egyetlen tuson múlt az újabb sikere, azt azonban nem neki sikerült bevinnie (13-14). Ám így is eddigi pályafutása legjobb felnőtt eredményét könyvelhette el, hiszen végül 12. lett. S a formája is jelentősen javul, hiszen a tallinni VK-versenyen a 84. helyen zárt.

A suzhoui Világ Kupa-viadal a csapatversennyel folytatódik. Tizenhat nevezés érkezett, a 9. helyen kiemelt magyar együttes az első körben a 8. helyre rangsorolt olaszokkal találkozik.