Az Egyesült Államok fél lábbal Rióban

kvalifikaciostorna01

A női olimpiai kvalifikációs tornán az Egyesült Államok könnyedén verte Görögországot. A spanyolok kezdenek belejönni, míg a hollandok is ellenállhatatlanok voltak.

A csoportkör utolsó előtti napján az A-jelű hatosban USA-Görögország meccset rendeztek a csoportgyőzelemért. Az amik már a mérkőzés első félidejében tudatosították a hellénekben, hogy itt ma csak ők nyerhetnek, hiszen 10-4 állt az eredményjelzőn. A folytatásban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 15-7-re győzött az amerikai válogatott. Az utolsó napon Dél-Afrika lesz az ellenfele Adam Krikorian együttesének, a negyeddöntőben pedig a franciák jöhetnek, ami ismét könnyed meccs lehet. Ha ez a két találkozó megvan, megváltotta a repülőjegyét az együttes.

Ami a további eredményeket illeti, a spanyolok, az olaszok, a hollandok és az oroszok is magabiztosan nyertek. Ma pedig eldőlnek a negyeddöntők párosításai.