Az elődöntő küszöbén

Menetel az elődöntő felé az U15-ös jégkorong-válogatott a lettországi Riga-kupán. A csoportkörben mindhárom mérkőzését megnyerte, a középdöntő félidejében egy győzelemmel és egy döntetlennel áll.

Pusztai Viola Öt meccs, négy győzelem, egy döntetlen ‒ ez az U15-ös jégkorong-válogatott két napjának mérlege a Riga-kupán. A 24 csapatos korosztályos tornán a magyar együttes a csoportja megnyerése után eddig a középdöntőben sem talált legyőzőre.

Az első nap két meccset játszott a csoportjában, a finn Karhu Kissat Helsinki ellen 1-0-ra nyert, majd magabiztos, 5-0-s győzelmet aratott a Dinamo Riga ellen. Tulajdonképpen már akkor eldőlt, hogy a Junoszt Minszkkel vívott találkozó eredményétől függetlenül a középdöntő felsőházában folytatja, de nem bízta a véletlenre, s a fehéroroszokat 4-1-re győzte le.

Remekelnek a fiúk Rigában

A csoportelsőséget érő mérkőzésről a válogatott vezetőedzője, Ondrejcik Rastislav elégedetten beszélt:
‒  Ez volt az első olyan meccsünk, amelyen úgy játszottunk, ahogy a St. Pölten-i tornagyőzelmünkkor. Uraltuk a pályát, nem engedtük az ellenfelet a harmadunkba. Az első gól után kemény munkával felőröltük őket. Sebességben és fizikálisan is erősebbek voltunk náluk, a gólt szerencsétlen, öt-öt elleni helyzetben kaptuk: az ellenfél játékosa a kapunk előtt beleért a korongba, az pedig a hálóban kötött ki. A csapat nagyon pozitív volt a cserepadon is, mindenki segített a másiknak, erőt adtak egymásnak a játékosok. Örömmel töltött el, hogy értékesítettük a kidolgozott helyzeteinket, és szép gólokat lőttünk.

A magyar válogatott szériája a középdöntőben sem szakadt meg: az első meccsen 2-1-re győzte le a finn Nikkarit csapatát. Szongoth Kristóf, a csapat edzője úgy látta: nehezen lendületek játékba a fiúk, és sokszor nem az egyszerű megoldást választották. Nehezen juttatták ki a védekező harmadból a korongot, és azzal a saját dolgukat nehezítették meg. A támadóharmadban viszont nagyon hatékonyak voltak, percekre beszorították a finneket a kapujuk elé, s végül 2-1-re nyertek.

A nap harmadik mérkőzésén már jelentkeztek a fáradtság jelei, de a győzelem iránti vágy legyűrte. A lett Pardaguava ellen is keményen dolgoztak, mindkét oldalon sok helyzet adódott, de a kapusok remekül tették a dolgukat. Miután az összecsapás 2-2-es döntetlennel zárult, a magyar csapat kezében van az elődöntőbe jutás, amely a vasárnapi két meccs megnyerésével válhat valóra.

Ondrejcik a Riga-kupáról elmondta, minimális a különbség a csapatok között. A torna rendszere kiforrott, ahogy közelednek a végjáték felé, egyre erősebb csapatok ellen kell helyt állni. A csapatról az emelte ki, hogy a játékosok a jégen és azon kívül is összetartóak, különleges érzés olyan csapatszellemet átélni, amilyen a fiúk között uralkodik.

RIGA-KUPA, U15-ÖS NEMZETKÖZI TORNA, RIGA (LETTORSZÁG)
Csoportmérkőzések: Magyarország‒Karhu Kissat Helsinki (finn) 1-0, Magyarország‒Dinamo Riga (lett) 5-0, Magyarország‒Junost Minszk (fehérorosz) 4-1
Középdöntő: Magyarország‒Nikkarit (finn) 2-1, Magyarország‒Pardaguava (lett) 2-2
Vasárnapi mérkőzések (középdöntő): Magyarország‒H.K. Ako (lett), Magyarország‒E.H.C. Biel (svájci)