Az első érem bronz

Az előző évhez hasonlóan dobogóra állhatott Czagány Dóra. Az MTK-Dynamic 15 éves versenyzője bronzérmet szerzett a Zürichben zajló korosztályos karate Európa-bajnokságon. UP-info Rögtön az első napon, a kadetek küzdelmében megkezdte az éremgyűjtögetést a harminc fős magyar válogatott. A szakemberek már a zürichi kontinenstorna kezdete előtt az esélyesek közé sorolták a 15 éves Czagány Dórát, hiszen a +54 kg-ban induló karatéka egy éve, a lisszaboni Európa-bajnokságon is ezüstérmet szerzett. Nem cáfolt rá a várakozásokra. Kezdésnek 4-1-re múlta felül az azeri Iszmajlovát, majd a svájci Bonjour hódolt be 3-0-ra. A négy közé jutástól azonban a francia Seguy szoros küzdelemben (3-4) elütötte. A vigaszágon azonban haladt előre, ennek a bosnyák Medic (6-1) látta kárát. Az éremért a török Eltanurt kellett legyőzni, és 2-1-gyel sikerült is, így Czagány begyűjtötte a küldöttség első érmét. [caption id=”…

Folytassa a cikk olvasását: Az első érem bronz