Az első győzelem

Győzelemmel köszörülte ki a nyitómérkőzés csorbáját az U16-os leányválogatott az udinei A divíziós Európa-bajnokságon. Igazából nem volt mit kiköszörülnie: a spanyoltól – mint jobb csapattól – vállalható vereséget szenvedett. Most viszont a várakozást felülmúlva, 11 ponttal verte a portugál együttest.

Majer Dániel „Kemény csoportban szerepelünk, mindent megteszünk azért, hogy már ott mérkőzést nyerjünk” – nyilatkozta Mészárosné Kovács Andrea szövetségi edző még az udinei A divíziós kontinenstornát megelőzően. Az U16-os leányválogatott ezt a célkitűzést az elsőn még nem, második, portugálok elleni találkozóján viszont már teljesítette: az első negyed sokkja után hármat is megnyerve, 59-48-ra diadalmaskodott.

Jól ment a védekezés Forrás: fiba.com

Jól ment a védekezés  •  Forrás: fiba.com

Dúl Panka és Angyal Barbara kosaraival a magyar együttes kezdte jobban a mérkőzést, 5-0-ra vezetett, szűk egy perc leforgása alatt azonban, két triplának is köszönhetően, fordítottak a portugálok (5-8). Ezt követően beragadtak a magyar lányok, főként a dobások pontosságában nem sikerült versenyre kelniük az ellenféllel, mely így, három perccel a negyed vége előtt már 11 ponttal vezetett (8-19). Tóth Orsolya és Dúl Panka révén hét egységnyire feljöttünk, Carvalho három másodperccel a vége előtt dobott kosara viszont így is kilencpontos vezetést hozott a luzitánoknak (12-21).

Laneiro második negyed eleji triplájával meglehetősen rossz előérzete támadt a magyar csapat szurkolóin átfuthatott a kiadós vereség rémképe. Weinzel büntetőinek és Dúl kétpontosának köszönhetően kicsit közelebb kúsztunk, Laneiro viszont ismét triplával jelentkezett (16-27).

Ki gondolta volna akkor, hogy ez volt a portugálok utolsó pozitív momentuma az egész mérkőzésen? Talán a kényelmes előny miatt, talán más okból, de attól kezdve rájuk sem lehetett ismerni többé.

A magyar együttes 8-0-s futással három percnyire a félidőtől három pontra zárkózott (24-27), Dúl Panka két büntetőjével pedig egypontos hátrányban, de lélektanilag egyenlő állással mehetett pihenni a két csapat (28-29).

Hat másodperccel a második félidő kezdete után Varga kosarával fordított Mészárosné Kovács Andrea csapata (30-29), Angyal Barbara triplájával pedig lemásolta első negyedbeli 5-0-s kezdését. Carvalho triplájával 4:43-al a negyed vége előtt még egyenlítettek a portugálok, de négy különböző leány pontszerzésével ismét elhúztunk, és hatpontos előnnyel zártuk a negyedet (43-37).

Sok mindent elmond a portugálok első negyed utáni teljesítményéről, hogy a második és harmadik játékrészben összesen 16 pontot tudtak szerezni (8-8), az első negyedben elért 21 egységükkel szemben.

Az utolsó negyedben Wenzel, Dúl és Farkas révén igyekezett eldönteni a meccset a válogatott, több mint négy peret kellett várni az első portugál kosárra, de így is 11-2-es magyar előnyt hozott a záró felvonás első fele. Rodrigues és Carvalho még nem adta fel, utóbbi triplát is elsüllyesztett, Angyal Barbaráék azonban magabiztosan kézben tartották a meccset, és 59-48-ra győztek.

A találkozó első harmadában mutatott gyengébb játékot követően sikerült talpra állni, és a magyar együttes tizenegy pontos hátrányt ledolgozva megszereznie első győzelmét az udinei kontinensbajnokságon. A válogatott és a mérkőzés legjobbjának Angyal Barbara bizonyult a maga 16 pontjával.

A csapat, a szünnapot követően, kedden folytatja szereplését.