Az utolsó nap a berlini Világkupán – magyar érem nélkül

Nem akart összejönni a berlini Világkupa zárónapján a magyar érem – hárman is rettentően közel jártak a dobogóhoz, azonban ma valahogy nem jött ki a lépés.

Rögtön az első versenyszámban 400 férfi vegyesen Holló Balázsnak volt meg a lehetősége az éremszerzésre, mindössze 6 századdal csúszott le a dobogóról (4:15.84), az ötödik helyen pedig a születésnapos Zombori Gábor végzett (4:19.01).

800m női gyorson Késely Ajna a hatodik helyen végzett (8:36.08), ebben a számban Világkupa-rekordot úszott az ausztrál Lani Pallister (8:16.82).

Szabó Szebi 50 pillangón virított – azonban ő sem fért fel a dobogóra,  23.25-ös ideje a negyedik helyre volt elég.

Ugyancsak egy negyedik hellyel kellett beérnie Szabó-Feltóthy Eszternek, hiszen 200m háton 2:12.73-mal egy értékes “vasérmet” gyűjtött be. A versenyszám és az ausztrál csapat erősségét mutatja, hogy Kaylee McKeown Világkupa-rekordot repesztett (2:06.47).

Kovács Beni a 200 után 100m háton is az ötödik helyen ért célba (54.99).

Érdekességként még mindenképp illik megemlíteni, hogy az előzőkben említett rekordok mellett két további Világkupa-rekord született a berlini medencében – 100 női gyorson Siobhan Haughey a valaha volt leggyorsabb sprintet mutatta be a Világkupák történetében (52.02), illetve 50m női mellen Ruta Meilutyte szakított nagyot, s Világkupa-csúcsot úszott (29.56).

A magyarok végül két váltóéremmel és egy egyéni, Kapás Bogi éremmel és rengeteg döntős helyezéssel zárták a berlini Vk-t.

Folytatás jövő héten Athénban, azonban a lényeg október 20-22. között lesz, hiszen a Vk sorozat utolsó, döntő állomását Budapesten, a Duna Arénában rendezik.