Bács-Kiskun megye mindent vitt

A csapadékos időjárás ellenére is kiváló körülményeket biztosított a Mezőhegyesi Ménesbirtok versenyrendező csapata a 2017-es Máchánszky Gyula régiós döntőhöz. Az öt megyét felölelő országrész régiós csapatbajnoksága izgalmas összevetésekkel dőlt el. Az első helyért az Airventes Babó Szilvia és az Equitania LC lovasnője, Ódor Enikő szállt nyeregbe végül a győzelmet,Tuska Pál csapatvezető által vezetett Bács-Kiskun megye csapata nyerte meg, Váczi Erika csapatvezető által vezetett Csongrád-megye előtt. A harmadik helyről is összevetés döntött, Békés-megye csapatáé lett a bronzérem.

csapat1

A 600.000 Ft őszdíjért rendezett felnőtt fináléban négy lovas lovagolt az elődöntőben és döntőben is hibátlanul, így köztük is összevetés döntött. A régiós bajnok, és ezzel második bajnoki aranyát, Babó Szilvia nyerte meg PM Cascavelle nyergében.

Babó Szilvia

Békés-megyei, Kotroczó Róbert nyakába akasztották az ezüstérmet, aki Rebekát lovagolta. A harmadik és negyedik helyet két Equitaniás lovas szerezte meg, bronzérmes lett Ódor Enikő Jason Stathammel, negyedik Réti Dávid Condiamo nyergében. Ötödik, hatodik helyen két négy hibapontos lovas végzett, az algyői, Zajzon András Conraddal és a mezőhegyesi, Potocska Attila Con Linával.

Felnőtt1

Az ifjúsági kategóriában is összevetést kellett rendezni az első helyért, Fazekas István tanítványa a Mizsei Lovastanya versenyzője, Stieber Stella Toledával lett a régiós bajnok.

Steiber Sztella

Második helyen Baranya-megyei lovas, Dömse Bence végzett Cézárra, bronzérmes Rózsa Gitta Fókusz nyergében lett. Az amatőr kategóriában a két nap után egyetlen hibátlan teljesítmény született, Ben Bendegúz nyergében a kiskunhalasi Határőr Dózsa lovasa, Tuska Péter lett az aranyérmes, második helyen az Equitaniás, Sajti Fanni végzett Bognár Jeniloval, harmadik helyen a hódmezővásárhelyi, Campestrin Eleonóra Akcenttel végzett.

amatőr2

A kezdő lovas kategóriában is szoros verseny született, 15,9 stílusponttal a Kentaur Lovas Egylet versenyzője, Krajnyák Fanni Quinzo Z nyergében, egy tizeddel megelőzve az Equitania LC lovasát, Sánta Ábelt Lordship H nyergében és nyolc tizeddel a harmadik, békéscsabai Varjú Botond Veganum Karvaly párost.