Bajnokok Ligája: A Szolnok elintézte a Marseille-t – Ismét a főtáblán a Tisza-parti együttes

szolnok4

Könnyedén győzött a Szolnok a Bajnokok Ligája 3. selejtező visszavágóján a Marseille ellen. A Tisza-parti siker azt is jelenti, hogy ott van Cseh sándor együttese a BL főtáblán.

szolnok4

Ott van a főtáblán a Szolnok (Fotó: Szolnok/facebook)

A Szolnok egygólos előnyről várhatta a visszavágót a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörénk visszavágóján

Az első negyedben ránk ijesztett a Marseille, hiszen Mitrovicsot szórták ki, majd Khasz értékesített az előnyt 0-1. Eztán a Szolnok sokáig nem talált az ellenszert, majd Madaras egy ejtéssel kiegyenlített. Ez lendített egyet a szekéren. Kis Gábor parádésan centerezett majd a két Varga játszott össze, így 3-1-re. A második nyolc percben folytatódott a magyar csapat remeklése. Mitrovics majd a két Varga brillírozott, a végén Madaras bombájával már 8-1-re ment a Szolnok a félidőben.

Younger gólja 10-1 után végleg kinyitotta a meccset. A továbbiakban lankadt a koncentráció, de nem sokáig. Egy ötméterest és egy akcióból tudtak közelebb jönni. Kis Gábor azonban ismét kilenc gólosra állította vissza a különbséget kétszer is centerből volt eredményes az olimpiai bajnok, így 12-3-ra módosítva a hajrára az állást, ami a záróakkord előtt 12-4 volt. Az utolsó nyolc percben kozmetikázott a francia együttes az eredményen, a vége 13-6 lett.