Bajnokok Ligája: a Szolnok nyerte a magyar csatát

egerszolnok2018042303

Nágy góllal volt jobb a Szolnok az Egernél, így a Tisza-partiak végeztek az ötödik helyen.

Fotó: egrivízilabda.hu / archív

Végül nem a döntőben, hanem az 5. helyért csaphatott össze az Eger és a Szolnok a BL-ben.

Nos, az első negyedben a kemény védekezés dominált, ahol az Eger egy kiállítást követően tudott vezetést szerezni Vlahopulosz révén, 1-0. A második nyolc percben Bedő egy centerezés után már 2-0-ra növelte a különbséget. A Szolnok az etap derekán Kis révén megszerezte első gólját és a hajrában egalizált is Csuk révén, 2-2.

A fordulás után meglódultak a csapatok, hiszen hat találat is esett. 3-3 után a Tisza-partiak Younger révén először vezettek a mérkőzésen, amit Alekszics fejelt meg még eggyel. A kétgólos szolnoki előny pedig maradt a záróetapig, 4-6. Az utolsó negyedben Avramovics villant, 5-6. Mielőtt azonban szorosabb lett volna, Gocics majd Zalánki hizlalta a szolnoki fórt, 5-8. Sőt, a negyed derekára már négygólos volt a szolnoki előny, 5-9. A továbbiakban maradt a közte négy, így 10-6-ra győzött a Szolnok és övé lett az 5. hely az Eger pedig a hatodik helyen zárt.

A Bajnokok Ligája 5. helyért:

ZF-Eger-Szolnoki Dózsa 6-10 (1-0, 1-2, 2-4, 2-4)
Gólszerzők: Avramovics 2, Bedő 2, Biros B. 1, Vlahopulosz 1 ill. M. Csuk 3, Younger 2, Zalánki 2, Gocics 1, Alekszics 1, Kis 1

Június 9., szombat:

Spandau – Brescia 10-14 (4-3, 4-2, 0-5, 2-4) – a hetedik helyért

19.00 Barceloneta – Jug Dubrovnik (Sky Sport 2, élő) – harmadik helyért

20.30 Olympiakosz – Pro Recco (Sky Sport 2, élő) – döntő

A Bajnokok Ligája korábbi eredményei:

Június 8., péntek:

Spandau 04 – ZF-Eger 6-10 (3-2, 0-2, 0-1, 3-5)
Gólszerzők.: Negrean 1, Dedovics 1, Gielen 1, Restovics 1, Jüngling 1, Saudadier 1, ill. Hárai 2, Kovács Gergő 2, Vlahopulosz 2, S. Rasovics 1, Angyal 1, Hosnyánszky 1, Bedő 1

Brescia – Szolnoki Dózsa 7-8 (1-1, 1-2, 2-2, 3-3)
Gólszerzők.: Rizzo 3, Muslim 2, N. Presciutti 1, Bertoli 1, ill. M. Csuk 2, Zalánki 2, Younger 2, Bátori 1, Fülöp B. 1

Olympiakosz – Barceloneta 6-4 (1-1, 2-2, 1-1, 2-0)
Gólszerzők.: Buslje 2, Funtulisz 1, Gunasz 1, Geniduniasz 1, Obradovics 1 ill. Granados 1, Perrone 1, Mallarach 1, Vrlics 1

Pro Recco – Jug Dubrovnik 9-8 (3-2, 1-1, 2-2, 3-3)
Gólszerzők: Filipovics 3, Di Fulvio 2, Molina 1, Bodegas 1, Echenique 1, Figari 1 ill. Fatovics 2, Jokovics 1, Javier Garcia 1, Ivakovics 1, Rasovics 1, Renzuto 1, Benics 1

Június 7., csütörtök:

Jug Dubrovnik – Szolnoki Dózsa 9-8 (2-2, 2-2, 2-2, 3-2)
Gólszerzők: V. Rasovics 2, Garcia 2, Lozina 1, Loncar 1, Macan 1, Fatovics 1, Benics 1, ill. Bátori 3, Zalánki 3, Gocics 1, Alekszics 1

Olympiakosz – Spandau 04 6-5 (2-0, 1-1, 2-3, 1-1)
Gólszerzők.: Geniduniasz 3, Funtulisz 1, Argiropulosz 1, Gunasz 1 ill. Dedovics 2, M. Stamm 1, Jüngling 1, Küppers 1

ZF-Eger – Barceloneta 4-9 (1-2, 3-3, 0-2, 0-2)
Gólszerzők: Vlachopulosz 2, Hosnyánszky 1, S. Rasovics 1 ill. Munarriz 4, Granados 2, Vrlics 1, Perrone 1, Famera 1

Pro Recco-Brescia 8-8 (2-1, 2-0, 2-3, 2-4 – 4-2 – ötméteresekkel)
Gólszerzők.: Ivovics 4, Echenique, 2 F. Filipovics 2, Mandics 1, Molina 1, Bodegas 1, Figari 1, ill. Muslim 3, Rizzo 2, Nora 2, Bertoli 1, M. Janovics 1, N. Presciutti 1