Bajnokok Ligája: Biztosan győzött az Eger

Eger Bitskey

Hárai vezérletével három góllal győzött az Eger gárdája a Spandau ellen, így a hevesi alakulat tovább tapad az élmezőnyre csoportjában.

Több hiányzó is volt az Egernél. A játékosok közül Milos Csukot nem láthattuk a medencében betegség miatt, ezért a fiatal belkezest Zalánkit vetették be, akit a találkozó előtt nem tervezett a vezetés. Dabrowski Norbert vezetőedző pedig eltiltását töltötte, hiszen még a Jadran Herceg Novi ellen kapott egy piros lapot, így Petrovai Márton irányította az együttest.

A mérkőzésen hamar elhúzott a hevesi gárda 2-0-ra. Kétszer is egy-egy emberelőnyt használtak ki, nagyon gyorsan. A továbbiakban zárkózott a Spandau, egyáltalán nem adta könnyen magát a német gárda. Megúszásokkal valamint fórokkal operáltak, így 4-3 állt az eredményjelzőn az első negyed után. A második nyolc percben kaptunk az előnyöket, de nem tudott vele élni a magyar együttes, ami nem ment fórból, az ment akcióból. Már 6-2-re is vezetett az Eger, mikor kozmetikázott és visszajött a Spandau, 6-4-re.

A fordulás után Hárai tarthatatlan volt, már a harmadik gólját tapasztotta Baksa kapujába valamint Bedő is felíratkozott a góllövők közé. A másik oldalon nem született gól, így 8-4-re ment az Eger. Az utolsó negyedben Csucskovics majd Hosnyászky találataival már öt volt közte, 10-5. A végén még szépítettek a németek, végül 10-7-re győzött az Eger.

A következő fordulót jövő héten rendezik, az Eger Berlibe látogat.

Bajnokok Ligája., 5. forduló:

ZF-Eger – Spandau 04 (3-2, 3-2, 2-0, 2-2)
Gólszerzők: Hárai 3, Biros 1, Csucskovics 1, Hosnyánszky 1, Szivós 1, Erdélyi 1, Vapenski 1, Bedő 1 ill. Mateo Csuk 2, Stamm 2, Miers 1, Restovics 1, Donner 1

Petrovai Márton az Eger megbízott vezetőedzője a Digi Sport-nak: Ez a győzelem a csapat győzelme, nem az enyém. A kitűzött cél az, hogy megnyerjük a csoportot és BL-t, ehhez pedig minden meccset meg kell nyernünk. Nehéz meccs volt, de úgy gondolom jobb csapat voltunk.

Mai eredmények illetve a program:

Olympiakosz – Jadran Herceg Novi 10-4 (3-0, 1-3, 3-1, 3-0)
Gólszerzők: Fountulisz 6, Gunasz 1, Murikisz, Pontikeasz 1, Mylonakisz 1 ill. Ukropina 2, Vidovics 1, Randjics 1

20.00 Primorje Rijeka – Barceloneta

B-csoport:

Jug Dubrovnik – Partizán Belgrád 12-4 12-4 (3-1, 3-0, 4-3, 2-0)
Gólszerzők: Markovic 4, Obradovic 3, Fatovic, Vrlic, Garcia, Ivankovic, Perrone ill. Gielen 2, Gogov, Vico.

20.00 A-Híd OSC Újbuda – Galatasaray (M4 Sport, élő)

20.30 Pro Recco – Szolnoki Dózsa Közgép (Sport 2., élő)