Bajnokok Ligája: Európa trónján a Jug Dubrovnik

jug2016blgyoztes01

Két góllal legyőzte a Jug Dubrovnik az Olympiakosz a BL dönőben. Küzdelmes meccset játtszottak a felek, végül az utolsó negyed döntött.

Negyedszer örülhetett a Jug (Fotó: vizipolo.hu)

Az Olympikosz 2002 után másodszor vagy a Jug negyedszer hódítja el a BL serleget, ez volt a kérdés.

Nos, küzdelmes meccsre lehetett számítani, de, hogy ennyire, azt mi sem gondoltuk. Az első negyed után 1-1-et mutatott az eredményjelző, Murikisz centerből volt eredményes a másik oldalonpedig Obradovics használt ki egy fórt. A második nyolc percben sem szaggatták a csapatok a hálót, ismét megvolt az egy-egy találat, de Felipe Perrone büntetőjével már 3-2-re ment a Jug.

A csapatok a folytatásban sem engedték el egymást, de a horvátok akarata érvényesült, Gunasz még egy fórt belőtt, de Xavi Garci révén ismét Kobescsak csapatánál volt az előny, 4-3. Az utolsó negyedben kapták a csapatok a fórokat gazdagon, mégsem ebből született meg az Olympiakosz egyenlítő gólja, hanem egy lefordulásból, 4-4. Rögtön ezután sikerült válaszolni a horvát eyüttesnek. A végén pedig Perrone egy ötössel növelte a különbséget, így 6-4-re győzött a Rijeka és tíz év után negyedszer örülhetett.