Bajnokok Ligája: fontos szolnoki győzelem

Szolnok, 2018. október 17.
MTI/Mészáros János

Zágrábban is nyert a Tisza-parti együttes.

Szolnok, 2018. október 17. A Szolnoki Zalánki Gergõ (b) és Andelo Setka, a horvát csapat játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjában játszott Szolnoki Dózsa- Jadran Split mérkõzésen a szolnoki Vízilabda Arénában 2018. október 17-én. Szolnoki Dózsa-Jadran Split 10-9. MTI/Mészáros János

A Szolnok a hetedik fordulóban egy góllal nyert itthon a Zágráb ellen, most ismét ezt kellett volna tennie, csak idegenben.

Nos, az első negyedben kilenc gól esett, a Szolnok parádésan kezdett. Zalánki majd Prlainovics találatával már 2-0-ra vezettünk. Az előny a negyed végeztére egyre olvadt, 5-4. A második nyolc percben megálltak a csapatok a gólgyártással, négy gól esett csak, de már a magyar csapat előnye három volt, 5-8.

A fordulás után a Mladost kezdett feljönni Radu és Milos góljaival már egy volt közte, de ekkor jött Zalánki majd Alekszics bombája, 7-10. Az utolsó negyedben kapta a horvát csapat az előnyöket, de nem tudott zárkózni, így a vége 11-8-as szolnoki siker.

A Tisza-partiak feljöttek a harmadik helyre csoportukban, ami továbbjutó pozíció, igaz, egy meccsel többet játszottak, mint az Olympiakosz.

Bajnokok Ligája, a 8. forduló nyitányán:

Mladost Zágreb – Szolnoki Dózsa 8-11 (4-5, 1-3, 2-2, 1-1)
Gólszerzők: Radu 2, Milos 2, Csuk 2, Cagalj 1, Kharkov 1 ill. Zalánki 3, Alekszics 3, Prlainovics 2, Kis 1, V. Rasovics 1, Jansik D. 1