Bajnokok Ligája: Győzött és csoportmásodik a Szolnok, az OSC vereséggel búcsúzott

Szolnok-Recco201602

Nehezen indult be a Szolnok a Partizán ellen, végül három góllal győzött. Az OSC a Jug ellen 10-7-re kikapott.

Beragadt az első negyedben a Szolnok, Gogov góljával már 4-2 volt a vendégeknek, amit Alekszics révén faragott a Szolnok az etapban. A második etapban 6-6-nál utolérte a magyar együttes ellenfelét. A hajrában pedig Alekszics majd Varga Dénes révén már kettő volt közte.

A fordulás után egészen a hajráig nem rezdültek a hálók, mikor Younger majd Varga Dénes volt eredményes, így már megnyugtató, négy találat volt a hazaiak előnye, 10-6. A záróakkordban egyetlen gólt sikerült faragni a hátrányból a belgrádiaknak, így 12-9-re győzött a Szolnok. A csoport élén a Recco végzett, második a Szolnok, míg harmadik a Jug Dubrovnik lett.

A harmadik magyaros mérkőzésen az OSC a félelmetes dubrovniki katlanba látogatott. A mérkőzésen már az első negyedben elhúzott a horvát együttes, és végig vezetett, végül 10-7-re győzött.

Azzal, hogy a Barceloneta döntetlent ért el a Spandau ellen, a két magyar együttes elkerülte egymást a Final Six első napján. A Recco és az Olympiakosz  már ott van az elődöntőben. Az Eger a Dubrovnikkal, a Szolnok pedig a Barcelonetával küzd meg az elődöntőért.

Bajnokok Ligája, 10. forduló:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Partizan Belgrád 12-9 (3-4, 5-2, 2-0, 2-3)

A-csoport:

Olympiakosz Pireusz – ZF-Eger 8-7 (2-2, 2-1, 1-3, 3-1)
Gólszerzők.: Vlahopulosz 3, Funtulisz 1, Murikisz 1, Mallarach 1, Ntoszkasz 1, Kolomvosz 1 ill. Hosnyánszky 2, Milos Csuk 2, Zalánki 1, Szivós 1, Csucskovics 1

Spandau – CNA Barceloneta 8-8 (3-4, 2-2, 1-0, 2-2)

20.00 Primorje Rijeka (horvát) – Jadran Herceg Novi (montenegrói)