Bajnokok Ligája: Káprázatos szolnoki kezdés, de aztán jött a Recco

proreccoszolnok01

Fantasztikusan, 5-0-val kezdett a Szolnok a Recco otthonában. Az olasz együttes azonban a mérkőzésen fokozatosan dolgozta le hátrányát, és a végén három góllal győzött.

Végül győzött a Recco (Fotó: prorecco/facebook)

Kár érte, ezt is mondhatnánk a Szolnok mai meccsére. Félelmetesen kezdett a magyar együttes, a mérkőzés elején minden bement, ami kapura ment. Younger, Alekszics és Gocics lövése is utat talált a kapuba, de itt még nem volt vége, hiszen Vámos és Kis is gólt szerzett. A Reccótól egy szépítő találatra futotta, így 5-1-el zárta az etapot a magyar együttes. A második nyolc percben kezdte ledolgozni hátrányát az olasz csapat. A hajrában Filipovics révén már csak kétgólos, 4-6 volt a Szolnok előnye, ami megmaradt a nagyszünetig, így 5-7-el fordulhattak a csapatok.

A harmadik negyedben a szerb kontingens nem kegyelmezett Cseh Sándor együttesének. Mandics majd Filipovics révén egy volt a hátrány. Sőt, Fondelli és Sukno találataival már vezettek eggyel az olaszok. Az utolsó negyedben végleg elment a “hajó”. Mandics feltette a koronát a mai teljesítményére, ötöt is vágott a friss Európa-bajnok, így végül 14-11-re győzött a Recco.

Jövő héten az olasz gárda látogat a Szolnokhoz.

Bajnokok Ligája, 5. forduló:

Pro Recco-Szolnok 14-11 (1-5, 4-2, 5-2, 4-2)
Gólszerzők: Mandics 5, Prlainovics 3, Filipovics 2, Pijetlovics 1, Gitto 1, Fondelli 1, S. Sukno 1, ill. Alekszics 3, Younger 3, Gocics 2, Kis G. 1, Vámos 1, Madaras 1