Bajnokok Ligája: nagyot küzdött az Eger, de az Olympiakosz győzött

Eger-Olympiakosz01

Az utolsó negyedben még vezetett a hevesi alakulat az Olympiakosz ellen, ám három hellén találatra egy egri érkezett…

Mitrovics nagyokat védett (Fotó: MTI/archív)

Az Eger kezdte meg a Bajnokok Ligája utolsó fordulóját a magyar csapatok közül. Volt tétje a mérkőzésnek, ha kikap a hevesi együttes nagy valószínűség szerint a Final Six első meccsén a Szolnokkal játssza.

A mérkőzés jól kezdődött, előbb Zalánki majd Csuk révén kétszer is vezetett az Eger, de mindkétszer ki tudott egyenlíteni a görög együttes. A második nyolc percben fordult a kocka. A magyar együttes futott az eredmény után, 3-3 után Mallarach vágott be egy fórt, így már a nagyszünetben a helléneknél volt az előny, 4-3.

A szünet után kapaszkodott az Eger, Hosnyánszky egyenlített, majd a kemény védekezésnek köszönhetően és a kimaradt görög fóróknak is betudható, hogy ismét az Eger lőtt gólt, hiszen Szivós rögtön kihasznált egy fórt, 4-5. Az utolsó percben Tszokasz  kiegyenlített, de a hevesieknek még erre is volt válasza, Csucskovics bombája talát utat Pavics kapujába, 5-6. Hárai az utolsó negyedben is szállította az előnyöket, de az elsővel nem tudtak élni a hevesiek. A túloldalon Kolomvosz büntetett, 6-6. A hajrában is döntetlen volt az állás, mikor a görögök négyszer is támadhattak egymás után és Vlahopulosz megszerezte a vezetést. Előnyüket pedig a végig nem adta ki a kezéből a hellén együttes.

Az Eger jelenleg a második helyen van csoportjában, ha a Barceloneta nyer a harmadik helyre szorul le.

Bajnokok Ligája, 10. forduló:

Olympiakosz Pireusz – ZF-Eger 8-7 (2-2, 2-1, 1-3, 3-1)
Gólszerzők.: Vlahopulosz 3, Funtulisz 1, Murikisz 1, Mallarach 1, Ntoszkasz 1, Kolomvosz 1 ill. Hosnyánszky 2, Milos Csuk 2, Zalánki 1, Szivós 1, Csucskovics 1

19.30 Spandau (német) – CNA Barceloneta (spanyol)

20.00 Primorje Rijeka (horvát) – Jadran Herceg Novi (montenegrói)