Verstappent a teszten sem lehetett legyőzni

F1

2016. május 18. szerda, 18:04

Szerző: Strommer Benjamin

A barcelonai futam megnyerése után az ifjú holland a második tesztnapon is legjobb időt teljesített. A McLaren meglepetést okozott, a legtöbb kört pedig a Mercedes beugrója futotta.

A két idény közbeni kétnapos teszt közül az elsőt tartották Barcelonában – a másodikra a silverstone-i Brit Nagydíj után fog sor került. A spanyol futam győztese, Max Verstappen a szerdai zárónapon vette át az autót Daniel Ricciardótól, a számtalan rekordot megdöntő 18 éves holland pedig a leggyorsabb kört is megfutotta 1:23.267-tel, ami mindössze 47 ezredmásodperccel lassabb a teszt tegnapi abszolút legjobbjánál, amely Sebastian Vettelhez fűződik. Verstappen idejét még délelőtt futotta meg lágy abroncsokkal.

A Ferrari ezúttal nem végzett az élmezőnyben, a McLaren azonban ismét remekelt, a csapat Bahrein után visszatérő tartalékversenyzője, Stoffel Vandoorne második helyet szerzett 0,739 másodperc lemaradással.

Esteban Ocon helyett Pascal Wehrlein volt az, aki két nap leforgása alatt két autót is vezethetett, a Mercedes ugyanis a nap elején úgy döntött, a tegnap tesztelő Manor-pilótát veti be a kedden még Renault-nál vezető, eredetileg kijelölt francia helyett – a hivatalos indoklás szerint tapasztalt versenyzőre volt szükségük az alkatrészek kipróbálása miatt. Wehrlein harmadik időt futott, egyben ő teljesítette a legtöbb kört is, 130-at.

Esteban Gutierrez lett a negyedik a Ferrari fiatal versenyzője, Antonio Fuoco, Danyiil Kvjat, a Force Indiát vezető Alfonso Celis és Kevin Magnussen előtt. A Williams radikális, már 2017-re készülő hátsó szárnyát kipróbáló Felipe Massa csupán kilencedik időt futott, egyedül a Manor tesztpilótájánál, Jordan Kingnél volt gyorsabb. Ez a két versenyző teljesített csak 100-nál kevesebb kört.

Az edzés kétszer szakította meg piros zászló: először a kicsúszó Jordan King által felhordott kavicsot kellett letakarítani az aszfaltról, majd Kvjat Toro Rossója állt meg a pályán az utolsó órában, valószínűleg motorhiba miatt.