Bajnokok Ligája: nem sikerült az Egernek a bravúr

zf-eger201601

A hevesi együttesnek nagy falat volt a címvédő a BL-ben.

Nem jött össze a győzelem (Fotó: Szántó György)

Az első negyedben jól tartotta magát az Eger, bár 3-1-re a Jug vezetett, Erdélyi góljával zárkóztak a hevesiek. A második nyolc percben Vapenski már egalizált. A hajráig maradt az egyenlő, mikor Perrone majd Garcia mattolta Mitrovicsot, 6-4. A fordulás után Perrone révén már négy gól volt közte, 9-5. A záraókkordban nem tudott közelebb jönni a hevesi gárda, így maradt vereséggel rajtolt az Eger a BL-ben.

Ami a további eredményeket illeti. Az Eger csoportjában a Recco otthon gázolta el a Hannovert, Pijetlovics hatot is vágott. A Barceloneta is otthon győzött a Partizán ellen, méghozzá hét góllal. Az A-jelű hatosban a Szolnok egyetlen góllal volt jobb az OSC-nél. Az Olympiakosz a Bresciát, míg a Spandau a Nizzát múlta felül. A következő fordulót december 20-én rendezik.

Bajnokok Ligája, 1. forduló (B-csoport):

Jug Dubrovnik – ZF-Eger 10-6 (3-2, 3-2, 3-1, 1-1)
Gólszerzők: Perrone 4, Garcia 2, Jokovics 2, Loncar 1, Fatovics 1 ill. Erdélyi 4, Vapenski 2