Bajnokok Ligája: Nem tudott nyerni az OSC, kikapott az Eger

Budapest, 2016. október 2.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az OSC hazai pályán remizett a német Spandauval szemben. Az Eger nem tudott csodát tenni a Recco otthonában.

Budapest, 2016. október 2. Lukas Seman, az OSC-Újbuda játékosa (b) és a hannoveri Jom Winkelhorst a férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezõje elsõ körében játszott A-Híd OSC-Újbuda - Waspo Hannover mérkõzésen a budapesti Nyéki Imre Uszodában 2016. október 2-án. A magyar csapat 12-11-re gyõzött, így százszázalékos teljesítménnyel csoportelsõként jutott tovább. MTI Fotó: Illyés Tibor

(MTI Fotó: Illyés Tibor/archív)

Az OSC egy gólszegény meccsen döntetlent játszott a Spadau ellen, így megnehezítette a dolgát.

A mérkőzésen 1-1 után a másik negyedben 3-1-re elhúzott a magyar csapat. Zalánki, Salamon és Seman góljára egyetlen egy válasz jött, így 4-2-re vezetett az OSC. A nagyszünet után zárkózott a Spandau, hiszen Stamm révén már 5-4 volt az állás. A záróakkordban Dedovics találatával már kiegyenlített a vendég gárda, és erre nem tudott válaszolni az OSC, így két fordulóval a vége előtt maradt a negyedik a tabellán.

A másik magyar csapatra, az Egerre nehéz feladat várt, hiszen a Pro Recco otthonában ugrott vízbe az együttes. A hevesi együttes jól tartotta magát, hiszen az első negyedben lőtávolon belül volt, míg a másodikban is határon belül maradt, ekkor 5-2 volt az eredmény. A nagyszünet után nem nőtt a különbség, nem úgy a záróakkordban, amit 3-1-re nyert meg a Recco, így 9-4-re győzött.

Ami a további mérkőzéseket illeti: Az A-csoportban a Szolnok és az Olympiakosz vette az akadályt, míg a B-ben a Partizán és a Jug is győzött hazai pályán.

A következő fordulót április 5-én rendezik.

A Bajnokok Ligája, 8. játéknapján: (március 22., szerda):

Pro Recco – ZF-Eger 9-4 (3-1, 2-1, 1-1, 3-1)
Gólszerzők: Di Fulvio 3, Sukno 2, Mandics 1, Figloli 1, Pijetlovics 1, Ivovics 1 ill. Csuk 2, Kovács 1, Vapenski 1