Bajnokságok finisben

Az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia nyerte az U18-as jégkorong-bajnokság döntőjének első meccsét a MAC Budapesttel szemben. A székesfehérváriak az U16-os bajnokságban a Csíkszeredával küzdenek meg az aranyéremért.

Pusztai Viola Ha legalább olyan izgalmakat hoz az U18-as bajnokság döntője, mint a MOL Ligáé, érdemes a fiatalok meccseit is a helyszínen megtekinteni. A három nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonásán már túl vannak a felek.

Az U18-as bajnokság döntőjének első meccsét magabiztosan nyerte meg a Fehérvár a MAC ellen Forrás: ifj. Ocskay Akadémia

Az U18-as bajnokság döntőjének első meccsét magabiztosan nyerte meg a Fehérvár a MAC ellen  •  Forrás: ifj. Ocskay Akadémia

Az alapszakaszban az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia mindkétszer alulmaradt a MAC Budapesttel szemben. Igaz, az egyik meccsen hosszabbításban, a másikon büntetőkkel. Nos, a döntő első meccsén alaposan visszavágtak vetélytársuknak, hiszen hazai jégen magabiztos győzelmet arattak.

Kiss Patrik az ötödik percben szerezte meg a vezetés, a második harmad elején pedig Gyurgyev Miklós talált be, emberelőnyben. A játékrész közepén Erdélyi Nagy Dániel góljával szépített a MAC, de miután az utolsó harmadban hat másodpercen belül Győri Boldizsárnak kétszer is a hálóból kellett kiszedni a pakkot, a székesfehérváriak háromgólos előnyre tettek szert. Az 5-1-es végeredményt az utolsó percben Nagy Ákos állította be.

A mérkőzés összefoglalója:

A bronzéremért küzdő Vasas és a Csíkszereda már a második mérkőzésen is túl van. Az elsőt szerdán a Vasas 2-1-re nyerte meg, s miután a másodikon 2-0-ra diadalmaskodott, ugyanannyira vezet összesítésben is. Az ötödik helytől az UTE is már csak egy mérkőzésre van a Debrecennel szemben, a hetedik helyért zajló összecsapásban a Pesterzsébet 4-2-es sikerével összesítésben vezet a Miskolc ellen.

U18-AS BAJNOKSÁG, DÖNTŐ
1. mérkőzés: ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−MAC Budapest 5-1
Március 14 (hétfő): MAC Budapest–ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia

Az U16-os bajnokságban hétfőn kezdődik a döntő. Az elődöntőben az alapszakaszt, a középszakaszt, majd a rájátszást is toronymagasan megnyerő ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia a MAC Budapestet az első meccsen hazai jégen szinte kiütötte.

A fehérváriak már az első harmad után 4-0-ra vezettek, az utolsóra pedig 7-1-es eredménnyel fordultak. Igazi góleső zúdult a Raktár utcai jégcsarnokra, hiszen a végeredmény 13-3 lett. A hazaiak közül a Vértes Nátán négy góllal és két gólpasszal, Somogyi Nátán három góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a győzelemből.

A második meccsen a két fiú ugyancsak remekelt, és Dézsi Bence is két góllal vette ki a részét az 5-2-es idegenbeli sikerből, amely egyben a döntőbe jutást is jelentette.

A másik finalista, a Csíkszereda jobban megszenvedett az UTÉ-val. Olyannyira, hogy az első meccset a lilák nyerték 3-2-re. A másodikon a csíkiek – többek között a lillehammeri ifjúsági téli olimpián az ügyességi versenyszámban diadalmaskodó Eduard Casaneanu találatával – 4-1-re nyertek, a mindent eldöntő harmadikon pedig hengereltek: 7-2-es győzelemmel jutottak a döntőbe. Utóbbi meccsen Casaneanu és Zsigmond Áron Sándor is három gólig jutott.

U16-OS BAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ
ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−MAC Budapest 13-3, MAC Budapest−ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 2-5, továbbjutott: az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 2-0-val
Csíkszereda−UTE 2-3, UTE−Csíkszereda 1-4, Csíkszereda−UTE 7-2, továbbjutott: a Csíkszereda 2-1-gyel
Döntő:
Március 14. (hétfő): ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−Csíkszereda, Székesfehérvár, 18 óra
Március 16. (szerda): Csíkszereda−ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia, Székesfehérvár, 17 óra
Március 17. (csütörtök): ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia−Csíkszereda, Székesfehérvár, 10.30

A magyar juniorbajnokságban a helyosztók már zajlanak, a Fehérvár és a MAC döntőjének egyelőre nincs időpontja. Utóbbi az osztrák ligában a döntőbe jutásért küzd a Medvescak Zagrebbel, az első meccset hazai jégen 4-3-ra a budapestiek nyerték, a másodikon a horvátok 5-3-ra felülmúlták őket. A harmadik találkozót hétfőn játsszák a felek a Tüskecsarnokban.

OSZTRÁK JUNIORLIGA (EBYSL), ELŐDÖNTŐ
MAC Budapest−Medvescak Zagreb 4-3, Medvešščak Zagreb−MAC Budapest 5-3
Március 14. (hétfő): MAC Budapest−Medvešščak Zagreb, Tüskecsarnok, 19 óra

Az osztrák ifjúsági liga elődöntőjében a MAC és Fehérvár is szombaton lép először jégre, előbbi a Salzburgot fogadja a Kisstadionban, utóbbi a Jesenicét látja vendégül Székesfehérváron.

OSZTRÁK IFJÚSÁGI LIGA (EBJL), ELŐDÖNTŐ
Március 12. (szombat): MAC Budapest−Salzburg, Kisstadion, 14.10, Fehérvár−Jesenice, Székesfehérvár 17 óra