Balogh-parádé

Balogh Norbert teljesítménye túlzás nélkül parádés volt a DVSC Békéscsaba elleni bajnokiján: gólt szerzett, két gólpasszt adott és még egy, gólt érő támadást is indított. A Videotonon kívül minden csapatban szerepelt U20-as játékos az NB I 12. fordulójában, igaz, az Újpestben csak csereként.

Nagy-Pál Tamás Ahogy már megszokhatták, a magyar bajnokság 12. fordulója után is összegyűjtöttük, hogyan szerepeltek az 1995. január elseje után született játékosok az élvonalbeli mérkőzéseken.

Balogh Norbert4

Balogh Nobertet üldözik

A Debrecen eddig mindössze három gólt szerzett hazai pályán, ahhoz képest a Békéscsaba ellen rögtön hetet, legszebb éveit idézve. A sikerből alaposan kivette a részét Balogh Norbert (19), akinek elképesztő meccse volt: az első két gólt előkészítette, a harmadikat saját maga szerezte, de még a negyedik előtti támadás is tőle indult. Viczián Ádám (19) viharsarki csapattársaihoz hasonlóan csak asszisztált a gálán.

Lenzsér Bence (19) ötödik alkalommal kezdett úgy a Paks védelmének közepén, hogy a mérkőzésen csapata nem kapott gól. Sallói Dániel (19) az Újpestben mindössze 13 percen keresztül próbálkozhatott az átjátszásával – sikertelenül, így a csapata 1-0-s vereséget szenvedett.

Az egyik oldalon Sallai Roland (18), a másikon nem sokkal később Gera Dániel (20) szerezhetett volna gólt, de mindkét helyzet kimaradt, így nem a fiatalok döntöttek a forduló legizgalmasabb mérkőzésén, amikor a Puskás Akadémia az MTK-t fogadta (2-3). A fővárosi csapatba a hosszabbításban beállt a mindössze 18 éves Szatmári István is, akinek ez volt a második meccse az élvonalban – ebben a szezonban pedig az első.

Ha Vasas, akkor Osváth Attila (19), Berecz Zsombor (19) és Vida Máté (19). Utóbbi ezúttal csak csereként kapott szerepet, így csak előbbi kettő lehetett részese az első félidőben nyújtott remek angyalföldi offenzívának. Apróbb szépséghiba, hogy gólt nem sikerült szerezniük, nem úgy a diósgyőrieknek, akik Kitl Miklóssal (18) és Nemes Milánnal (19) álltak fel. Kitl lőhette volna a vendégek második gólját, Novothy Somával kényszerítőzött látványosan – sarokkal kapta vissza a labdát –, de nem talált be.

Balogh Norbert3

Volt miért ünnepelni Balogh Norbertet (balról a második)

Nagyon rossz meccset produkált a Gazdag Dániellel (19) és a természetesen Bobál Dáviddal (20) felálló Budapest Honvéd, amely sima, 3-0-s vereséget szenvedett a fiatalokkal ezúttal sem számoló Videotontól. Gazdag teljesítményéről sokat sejtet, hogy a szünetben lecserélte Marco Rossi vezetőedző, míg Bobál az első székesfehérvári találat előtt szerzett lesgólt, amely után kontráztak a hazaiak, ő pedig nem ért vissza a támadókkal.

A Ferencvárosban Nagy Ádámra (20) ezúttal sem lehetett panasz, megbízható teljesítményével kirobbanthatatlan a középpályáról. A 3-1-es vereséget szenvedő Haladás gólfelelőse, Német Márió (20) a 28. percben vezetést szerezhetett volna, Dibusz Dénesen már túl is jutott a lövése, de a kapus mögött álló Gera Zoltán menteni tudott, így ezúttal gól nélkül maradt az NB I legeredményesebb U20-as támadója.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
Kiemelkedőt nyújtott Balogh Norbert a Debrecenben, hiszen a Békéscsaba elleni gólzáporból két gólpasszal és egy góllal vette ki a részét, míg a negyedik találatot hozó akció is tőle indul.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 4 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Hahn János (Paks), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 1080 perc, 2. Berecz Zsombor (Vasas) 1039 perc, 3. Sallai Roland (Puskás) 960 perc, 4. Németh Márió (Haladás) 897 perc, 5. Lenzsér Bence (Paks) 900 perc, 6. Nagy Ádám (FTC) 872 perc, 7. Balogh Norbert (DVSC) 851 perc, 8. Osváth Attila (Vasas) 821 perc, 9. Vida Máté (Vasas) 685 perc, 10. Viczián Ádám (Békéscsaba) 687 perc, 11. Sallói Dániel (Újpest) 628 perc, 12. Varga Szabolcs (MTK) 551 perc, 13. Hahn János (Paks) 489 perc, 14. Gera Dániel (MTK) 554 perc, 15. Nemes Milán (DVTK) 540 perc, 16. Kitl Miklós (DVTK) 536 perc, 17. Gazdag Dániel (Honvéd) 454 perc, 18. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 19. Medgyes Zoltán (Haladás) 190 perc, 20. Szalai Dániel (Békéscsaba) 181 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc