BASE Bajnokság

82016. 05. 14-én tartotta meg a Budai Akrobatikus Sport Egyesület a most már hagyományosnak mondható, nagyszabású akrobatikus Tornaversenyét VI. BASE Bajnokság néven. A rendezvény fővédnöke Bús Balázs polgármester úr, a rendezvény díszvendége Schirilla György a Nemzet Rozmárja volt.

A BASE 2006-ban kezdte meg működését a Csillaghegyi Általános Iskola alagsorában lévő kis tornatermében. Lelkes, szorgalmas munkának köszönhetően a kezdeti 10-15 fős egyesület 2016-ra közel több mint 100-fős létszámmal, és az évek alatt megszerzett számtalan hazai és jó néhány nemzetközi dobogós helyezéssel büszkélkedhet.

75

Mindezért a VI. BASE Bajnokság ünnepi hangulatban telt. A nyitó ceremóniát Gál Hajnalka vezette Csillagszem mazsorett csoport tette emlékezetessé.

Majd Schirilla György a volt Óbudai Gázművek MTE akrobaták kíséretében adott át egy jelképes stafétabotot, zászló formájában azon BASE edzőknek, akik szintén a Gázművek MTE akrobatikus torna versenyzői voltak, és a mai napig viszik az Akrobatikus Torna értékeit.6

A nyitó ceremónia után megkezdődött az ország több pontjáról érkező, tizenegy egyesület részvételével a rangos verseny. A verseny sportszerűen és sérülésmentesen zajlott. Az eredményhirdetésnél a  BASE versenyzői, mint ünnepeltek adtak át minden meghívott versenyzőnek egy-egy meglepetés csomagot. A versen eredményével is meg lehet elégedve a BASE hiszen ismét jól szerepelt, amely két aranyérmes, két ezüstérmes csapatgyőzelmet, és egy IV. helyet jelentett számukra.