Baumschlager nyert, Herczig dobogón

Rali

2015. szeptember 6. vasárnap, 10:40

Raimund Baumschlager győzelmével és Herczig Norbert harmadik helyével végződött az osztrák Skoda Rally Liezen verseny, a két Skodás csapattárs közé csak Gerwald Grössing tudott beférni, Klausz Kristóf a szombat délutáni nehézségek után végül a 2WD hatodik helyén ért célba.

Nem kegyelmezett az időjárás az osztrák verseny indulóinak, a nagyon sok eső miatt két gyorsaságit is törölni kellett szombat délután.

A 13-szoros osztrák bajnok Raimund Baumschlager végül a 13 megtartott szakaszból 12-t megnyert és végig az első helyen állva végül 1:29.6 perces előnnyel tudott nyerni az Osztrák Rally Bajnokság utolsó előtti versenyén Gerwald Grössing előtt.

Az ORB idei bajnoka, Herczig Norbert Baumschlager csapattársaként indult a futamon, melyen szombat délutánig csatában volt a második helyért, végül azonban szombat délután sok időt vesztett, így a harmadik helyen tudott beérni. Norbi új navigátorral, Czakó Janekkel indult, így nem csak a számára még új autóval, de Janekkel is össze kellett szoknia az idén igen nehézre sikerült versenyen.

A negyedik helyet a német Maximilian Koch szerezte meg szintén Skodával, így a cseh márka három autója végzett az első négy helyen.

Az ötödik helyet a 2WD mezőnyben győzelmet szerző szintén német Dominik Dinkel szerezte meg, aki 24.2 másodperccel előzte meg a sokáig vezető Günther Knobloch-ot és csaknem másfél perccel Gernot Zeiringert.

A 2WD mezőnyben induló Klausz Kristóf és Kecskeméti Balázs kettős szinte egész szombat délutánig az abszolút kilencedik helyért és 2WD ötödik helyért volt csatában, ám szombaton, az utolsó szakaszokon sok időt vesztettek, így végül kicsúsztak a TOP 10-ből és a 2WD hatodik helyével kellett megelégedniük.

Bár az osztrák abszolút és 2WD bajnoki címe is eldőlt már korábban, vélhetően a szezon utolsó versenyén, a Waldviertel Rallyn idén is erős mezőny gyűlik össze remélhetőleg sok magyar rajthoz állóval november 5-7 között.