Befejeződött a VIII. Téli EYOF

Silovo.jpgBefejeződtek a versenyek a VIII. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) a spanyolországi Jacaban.

Az utolsó versenynap a két magyar silövő Szabó Milán és Szöllősi Kitti az üldöző versenyen indult.
Bár mindketten becsülettel harcoltak, a fiúk 65 fős mezőnyében Szabó Milán az utolsó helyén végzett közel 13 perccel lemaradva a győztestől. A magyar fiú 9 lőhibát vétett a 20 lővéséből.
Szöllősi Kitti egy bolgár, egy boszniai és egy litván ellenfelét sikerrel előzte meg, s a 60 célba ért versenyző között az 57. helyen zárta a viadalt. Szabóhoz hasonlóan, ő is 9 lőhibát vétett.
A fiúknál fehérorosz, a lányoknál hármas német siker született.
A fesztiválon húsz számban avattak bajnokot. Az éremtáblázat élén az oroszok végeztek 11 érmet szerezve (4 arany, 3 ezüst, 4 bronz). Az oroszok mögött a németek (3,3,3) és az osztrákok (2,3,3) végeztek, s valamilyen szinű érmet 15 nemzet fiataljai szereztek.

VIII. Téli EYOF, Jaca
Sílövészet,
Fiúk, 10km üldöző verseny: 1.Uladzimir Alenishka (fehérorosz) 34:22.6 (6 lőhiba), 2.Benjamin Thyn (német) +1:11.3 (3), 3.Benjamkin Weger (svájci) 1:25.1 (6),…65.Szabó Milán +12:59.5 (9)
Lányok, 7.5km üldöző verseny: 1.Anne Domeinski (német) 34:08.1 (4), 2.Miriam Gossner (német) + 2:16.0 (8), 3.Maren Hammerschmidt (német) +2:37.0 (8),…57.Szöllősi Kitti +15:22.6 (9) (www.mob.hu)