Belgrádi Eb: Könnyű női negyeddöntők, a férfiaknál Szerbia már a döntőben – a nap történései

szerbia eb markotodorovics

A hölgyeknél nem született ma meglepetés, hiszen az esélyes együttesek könnyen vették az akadályt. A férfiaknál pedig a szerbek besétáltak a görögökön keresztül a fináléba.

A szerbek már a fináléban (Fotó: Marko Todorovics)

Mint beszámoltunk róla, női válogatottunk tizenkét góllal verte a franciákat és jutott az elődöntőbe. Az ellenfele az az olasz csapat lesz, amely könnyen verte – hat találattal – a görögöket. A másik ágon a hollandok egy habkönnyed győzelemmel melegítettek a holnapi meccsükre, hiszen a németek nem jelentettek nekik akadályt. Van der Slooték 19-2-re ütötték ki őket. Ellenfelük a spanyolok lesznek, akik magabiztosan abszolválták az orosz elleni találkozójukat, bár az elején döcögött a szekér.  A férfiaknál életben maradtak a románok kvalifikációs tornára való álmai, míg Szirányiék mehetnek az ötödik helyért, hiszen legyőzték az oroszokat.

Ezek után minden szem az esti találkozóra szegeződött, ahol a görög és a szerb együttes csapott össze a fináléért. A két csapat együtt készült Athénban az Eb előtt, és egyszer össze is csaptak félhivatalos találkozón, akkor 12-11-re győztek a délszlávok. A mérkőzés gólzáporral keződődött, az első negyedben hét gól is esett, természetesen a szerbek jöttek ki ebből jobban, Mandics utolsó másodperces találatával 4-3-ra vezettek. A második negyedben megálltak a csapatok a góllövéssel, de azért Pijetlovics és Mandics megzörgette a hálót, így 6-3 volt a nagyszünetben az állás. A fordulás után sem álltak le Mitrovicsék, és a harmadik negyedben eldöntötték, egy 4-1-es etappal a mérkőzést. A vége 13-7 lett.

Ami a holnapi napot illeti, lesz miért és kikért szurkolni, hiszen a női válogatottunk 17.15-től, míg a férfiak 20.15.től elődöntőzik.

Európa-bajnokság, a mai játéknap eredményei:

Málta-Szlovákia 9-17 (1-4, 2-3, 4-5, 2-5) (13-16. helyért) –  férfiak
Románia – Németország (9-12. helyért) 14-13 (5-2, 1-1, 0-4, 4-3, ötméteresekkel: 4-3) – férfiak
Görögország (A4) – Olaszország (B1) 4-10 (0-1, 0-3, 2-2, 2-4) – nők
Hollandia (A1) -Németország (B4) 19-2 (8-0, 3-1, 5-0, 3-1) – nők
Magyarország (2A) – Franciaország (3B) 18–6 (6–1, 5–3, 2–2, 5–0) – női (32.m.)
Oroszország (3A) – Spanyolország (2B) 8-12 (2-2, 0-5, 2-1, 4-4) – női (33.m.)
Spanyolország– Oroszország 10-9 (2-1, 4-2, 2-2, 2-4) – férfi (43. m.) (5-8. helyért)
Görögország-Szerbia 7-13 (3-4, 0-2, 1-4, 3-3) – férfi (44. m.) – elődöntő