Belgrádi Eb: Parázs meccsek már a nap első felében

eb20160118

Egy sima, egy őrült, egy izgalmas meccsel nyitott a belgrádi Eb mai napja.

eb20160118

Mint jeleztük, ma szinte az összes meccs tartogat izgalmakat. Bár az első találkozón a románok az első félidőben lerendezték a máltaiakat, a második összecsapás annál szorosabb volt. A szlovák válogatott a második negyed elején vezetett már három góllal is, amikor a németek elkeztek visszajönni a meccsbe. A fordulás után minusz kettőről két és fél perc alatt egyenlítettek. Sőt, ebben az etapban át is vették a vezetést, de Zatovics még X-re mentette az utolsó negyed előtt a partit. A záróakkord hajrája előtt már vezettek két góllal Polovicék, mikor Restovics vágott kettőt ezzel ötméteresekre mentve a találkozót. Az “orosz rulettet” a németek bírták jobban, igaz csak a tizenhatodik gól után örülhettek végleg. A deles meccsen két nyeretlen együttes csapott össze, és első bálózó az Eb-k történetében, hiszen a portugálok a törökökkel játszottak. A félidőben még döntetlen volt a találkozó, azonban a harmadik nyolc percet megnyomták a luzitánok, három góllal is mentek a negyedik nyolc perc előtt, de végül csak egyetlen találattal győztek.

A java csak a délután jön a mai napnak, negyeddöntők a férfiaknál és csoportmeccsek a nőknél.

A mai eredmények az Eb-ről illetve párosítások:

Málta – Románia 7-12 (2-4, 2-5, 1-1, 2-2) – férfi (9-16. helyért)
Gólszerzők: S. Camilleri 4,  Lanzon, J. Camilleri, Cousin ill.   Negrean 5, Ghiban 3,  Radu, Gheorghe, Busila, Popoviciu.

Szlovákia – Németország 15-16 (3-1, 1-1, 2-4, 2-2; ötméteresekkel: 7-8) – férfi (9-16. helyért)
Gólszerzők: Zatovic 2, Tkac 2, Famera, Hrosik, Duric, Seman ill. Nossek 2,  Stamm 2, Restovic 2, Bukowski,  Jüngling.

Portugália-Törökország 11-10 (2-2, 3-3, 4-1, 2-4)
Gólszerzők: Sarmento 3, Matos 3, Nunes 2, Braga 2, Costa 1 ill. Kus 7, Idrisoglu 2, Cavlak 1

15.45: Hollandia – Görögország – női
17.15: Magyarország – Oroszország – női
18.45: Spanyolország – Görögország – férfiak (35. mérkőzés)
20.15: Szerbia – Oroszország – férfiak (36.m.)

ÉLŐ stream-en itt lehet nézni az Eb összes találkozóját…