Bennmaradtunk

Az U16-os leányválogatott legyőzte a szerbeket az Udinében zajló A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon, így a hátralévő két mérkőzés eredményétől függetlenül megőrizte tagságát az élvonalban.

Lakner Gábor Kulcsfontosságú mérkőzés várt az U16-os leányválogatottra az Udinében zajló A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon, hiszen a szerbek elleni összecsapás győztese biztosan bennmarad az élvonalban. Vereséggel sem esett volna ki még a gárda, de a hét végén nyomasztó győzelmi kényszer alatt játszott volna tovább.

Az első kosár a szerbeké volt, azt követően viszont a magyar csapat vette át a vezetést (6-2). Kis megtorpanást követően az ellenfél egyenlített (6-6), azt követően váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A szerbek azonban ötpontos előnyt építettek fel, melyből Tóth Orsolya a negyed végét jelző dudaszó pillanatában faragott le hármat, remek 2+1-es akciójával.

U16 leány kosár eb Litvánia 3

Ma is volt mit ünnepelni Udinében  •  Forrás: FIBA

A második szakaszban maradt a váltott vezetés, de állandósulni látszott a minimális szerb előny, Angyal Barbara két triplát is elsüllyesztett a hálóban. A negyed végére hárompontos magyar előnyt mutatott az eredményjelző, melyből most a szerbek hoztak be kettőt az utolsó pillanatokban.

Térfélcsere után az első kosarat a szerbek dobták, azt követően viszont a magyar csapat percei következtek. Mészárosné Kovács Andrea együttese állva hagyta ellenfelét, és a 15-0-s roham meghatározta a mérkőzés további képét (46-32). A legnagyobb különbség tizenöt pontos volt (48-33), a magukra találó szerbek azonban a negyed végére nyolc pontra zárkóztak fel (48-40).

A záró szakaszban az életükért küzdő szerbek kétségbeesetten próbáltak közelebb férkőzni, de a magyar csapatban mindig volt valaki, aki kosarat dobott, így a lányok tartották a tizes  különbséget. Az utolsó percnek nyolcpontos magyar vezetéssel vágtak a felek, végül kilenccel, 68-59-re győzött a válogatott.

Nagy volt az öröm a végső dudaszó után, hiszen győzelmével a magyar csapat megőrizte tagságát az A divízióban.

A lányok hétvégén a 9-12. helyért játszhatnak tovább, immár teher nélkül, felszabadultan. Elsőként a törökök következnek, szombaton 18.45-kor.

U16-OS LEÁNY A DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, UDINE (OLASZORSZÁG)
Mérkőzés a 9-16. helyért
Magyarország–Szerbia 68-59 (17-19, 14-11, 17-10, 20-19)
Magyarország: Angyal 18/12, Dúl 10, Horváth 9, Wentzel 16, Kovács 7. Cs.: Balogh, Varga 2, Fülöp, Tóth O. 3, Mányoky 3/3, Farkas. Szövetségi edző: Mészárosné Kovács Andrea