Benu Kupa: Gólzáporos siker Kanada ellen

Budapest, 2017. július 7.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Férfi válogatottunk magabiztosan vette az első akadályt a Benu Kupán. A fiúk tizennégy góllal ütötték ki Kanadát.

Budapest, 2017. július 7. Erdélyi Balázs (b) a Dusan Radojcic, a kanadai csapat tagja a BENU Kupa férfi felkészülési vízilabdatornán játszott Magyarország - Kanada mérkõzésen a budapesti Laky Károly Uszodában 2017. július 7-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

Erdélyi Balázs (b) a Dusan Radojcic, a kanadai csapat tagja a BENU Kupa férfi felkészülési vízilabdatornán játszott Magyarország – Kanada mérkõzésen a budapesti Laky Károly Uszodában 2017. július 7-én.

A női Vodafone Kupával párhuzamosan megkeződött a Benu Kupa is.

Férfi válogatottunk első ellenfele Kanada volt a tornán. Érdekesség, hogy a Benu Kupával párhuzamosan Olaszországban is zajlik egy felkészülési torna, egész pontosan Siracusában, ahol a talján válogatott mellett, a horvát, az amerikai, az ausztrál, az orosz és a görög válogatott küzd meg.

De vissza a Laky Károly uszodába. Ami két szövetségi kapitányt illeti, Pino Porzio 2016 januárja óta irányítja a juharleveleseket, míg Märcz Tamás idén év eleje óta a magyar csapatot. Érdekesség, hogy szövetségi kapitányunknak ez az első meccse a BVSC uszodában a válogatott szakvezetőjeként. Volt klubjában egyébként győzelemmel mutatkozott be még 2013-ban, most itt volt az alkalom, hogy a válogatott kispadján is meglegyen az első sikere.

Jól kezdtünk, hiszen Gór-Nagy majd Hosnyánszky is betalált. Sőt a duplán hazai pályán játszó Török is eredményes volt, 3-0. A második nyolc percben Vámos kezdte meg a gólgyártást majd Erdélyi is felíratkozott a tabellára, 5-0. A fordulásra már hét volt közte jó védekezésünknek köszönhetően, 8-1.

A harmadik nyolc perc elején már nyolc volt közte Erdélyinek köszönhetően, de Souza egy kapufás góllal válaszolt rá, 9-2. A továbbiakban szórtunk hármat, így megnyugtató előnnyel közte mócsinggal mehettünk pihenőre a negyedik negyed előtt, 14-4. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés. Ekkor Hosnyánszky kegyetlenül használt ki egy előnyt, majd Erdélyi és Vámos már negyedszer talált be, míg a hajrára Manhercz ötösével mehettünk be, 16-2. A vége 17-4 lett. Holnap Németország következik.

A meccs krónikájához tartozik, hogy Decker Ádámnak megszületett a második gyermeke, gratulálunk neki!

BENU-kupa nemzetközi férfitorna (helyszín: BVSC uszoda)

Magyarország–Kanada 17-4 (3-0, 5-1, 4-1, 5-2)

Magyarország: Nagy V. – Manhercz K. 3, Vámos 4, Hosnyánszky 3, Gór-Nagy 1, Erdélyi 4, Mezei. Csere: Török 1, Zalánki 1, Decker Á., Hárai. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Kanada: Rodenovic – Patterson, Constantin-Bicari, Halajian 1, Robinson 1, D’Souza 1, Thumwood 1. Csere: Soleimanipak, Blanchard, Lappins, Radojcic, Gros, Randall (kapus). Szövetségi kapitány: Pino Porzio