BL: Kiütéssel nyert és továbbjutott a Fradi – jöhet a Slovan

Jól kezdett a Fradi, a 2. percben Tokmac közelről a kapufát találta el. A 4. percben megszületett az első gól: egy szögletvariáció után Civic ívelt középre, Traoré pedig 7 méterről a kapuba fejelt.

Nem sokkal később Wingo adott be, de Tokmac 12 méterről rosszul találta el a labdát. A 17. percben Tokmac ugratta ki Traorét, aki 12 méterről higgadtan gurított a kapuba. A 21. percben Traooré labdáját Laidouni vágta a bal sarokba, amivel tulajdonképpen le is zárta a párharcot. Még akkor is, ha két perccel később szépítettek a kazahok: Tosic az alapvonalról pontosan adott vissza, Sergeev pedig közelről nem hibázott.

A 32, percben Zachariassen próbálta átemelni a kapust, de Mokin nagyot védett.

A 2. félidő elején Traoré passzát követően Zachariassen lőtt mellé 20 méterről. A folytatásban is Fradi volt veszélyesebb. A 74. percben Zachariassen passza után a csereként beállt Bassey lőtt  a kapuba 4 méterről. A magyar bajnok a hajrára emberelőnybe került, miután Muzhikovot kiállította a játékvezető.

A 91. percben alakult ki a végeredmény: Wingo indult meg, majd letette a labdát Basseynek, aki egy szép csel után 10 méterről nem hibázott.

A Ferencváros ellenfele a 2. selejtezőkörben a Slovan Bratislava lesz, amely hosszabbításban búcsúztatta a georgiai Dinamo Batumit,

BL-selejtező, visszavágó:

Ferencváros – Tobol 5-1 (Traoré 4., 17., Laidouni 21., Bassey 74., 91., ill. Sergeev 23.), továbbjutott a Ferencváros 5-1-es összesítéssel

Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic (Knoester, 83.), Civic – Laidouni, Zachariassen (Mercier, 83.), Esiti (Loncar, 76.) – Nguen (Auzqui, 69.), Boli (Bassey, 69.), Traoré