Bognár: „Nem gondoltam volna, hogy ilyen rossz játékkal nyerünk”; Hornyák: „Volt, aki megijedt” – edzői értékelések

Bognár György (Paksi FC):A második félidőben játékban nem javultunk fel, de 0-1 után is gondoltam, hogy meg fogjuk nyerni a meccset, csak azt nem gondoltam volna, hogy ilyen rossz játékkal. Összességében egy közepes teljesítmény volt ez tőlünk. A hozzáállással, a bruszttal sikerült nyernünk. Egy jó csapatot győztünk le, játékban a Puskás is jól tud játszani, de ha nyomás alá helyezzük őket, akkor ők is hibáznak. Most az az érdekünk, hogy a Vidi megnyerje a Magyar Kupát. Ha sikerül az európai porondon játszani, az egy nagy dolog lenne, de alapból a 4. helyezés is nagyszerű eredmény. Az elsődleges elvárás az volt, hogy maradjunk bent, aztán félévkor megfogalmaztuk, hogy legyünk ott az 5. hely környékén, ez most sikerült is. (M4 Sport)

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia):Slagveer helyzete döntő volt az első félidőben, hiszen berúgja, akkor 2-0-ra vezethettünk volna, és biztos vagyok benne, hogy egy jó eredményt tudtunk volna elérni. Sajnos a két kapott gól megpecsételte a sorsunkat. Az egyik szerencsétlen gól volt, a másodikra mondhatom azt is, öngól volt. Aztán tíz percre nagyon összeestünk, amikor a harmadik és a negyedik gólt kaptuk. A vége felé visszajöttünk a meccsbe, de ez már késő volt. 4-1-nél tudtam, ez megint nagy hátrány és már nem tudjuk behozni. Úgy érzem, a fiúk magabiztosan léptek pályára, mindenki szerette volna eldönteni a második hely kérdését. De volt olyan is, aki megijedt ettől a feladattól és ebből következtek a hibák. Nagyon sok helyzetet kidolgoztunk. Próbálok most pozitívan dolgozni a fiúkkal. Volt megint egy “süket” tízperces kiesésünk a két kapott gól után, amit ki kell küszöbölnünk, de pozitívan próbálom feldolgozni a történeteket. Nagyon örülök, hogy Plsek visszatérhetett a sérülése után, ami a csapat játékán is látszódott a középpályán. Egy pár játékostól többet vártam, de bízok benne, hogy a fiúk rendbe rakják magukat fejben, jól felkészülünk az utolsó mérkőzésre, és nem hagyunk kérdéseket a második helyezést illetően. (M4 Sport)

NB I: A szünet után szétestek a felcsútiak, megmaradt a Vidi esélye a 2. helyre – videó