Bravúros bemutatkozás

A tizenöt éves Kovács Zsófia nagyszerűen mutatkozott be a nemzetközi porondon. Az élete első felnőtt Világ Kupa-versenyén induló dunaújvárosi tornász mind a négy szeren döntős lett Dohában, ugrásban és felemás korláton épphogy lecsúszott a dobogóról.

UP-info Kovács Zsófia remekelt a tornászok dohai Világ Kupa-versenyén. A tizenöt évesen élete első felnőtt VK-viadalán induló dunaújvárosi sportoló mind a négy szeren döntős lett. Ugrásban harmadikként jutott a fináléba 14.075 ponttal, ahol a pontszámát ugyan megtartotta, de lecsúszott a dobogóról. Végül negyedikként zárt, alig egy századpont választotta el a harmadik helyezettől.

Kovács Zsófia 2Az áprilisi riói olimpiai tesztversenyen is induló tornász felemás korláton 14.350 ponttal, harmadikként jutott a döntőbe, ahol végül szintén negyedik lett, 13.450 ponttal. Gyakorlata közben belerúgott a korlátba, amiatt volt nagyobb a pontlevonása. A szombati folytatást talajon a harmadik  (13.850 pont), míg gerendán a nyolcadik pozícióból (13.650 pont) várhatja.

„Nagyon boldog vagyok, hogy életem első felnőtt Világ Kupa-versenyén ilyen jól teljesítettem. Az ugrásnak nagyon örülök, és ha az első gyakorlatom olyan lett volna, mint a selejtezőben, akkor meglehetett volna a harmadik hely. A felemás korlát bosszant kicsit, kár, hogy belerúgtam, de az mindenképpen vigasztal, hogy hátravan még egy nap, amikor újra döntőkben bizonyíthatok” – mondta az első nap után Zsófia.