Búcsú, vereséggel

Vereséggel zárta Európa-bajnoki selejtezősorozatát az U21-es labdarúgó-válogatott. Az együttes a görögöktől kapott ki 3-1-re azután, hogy csütörtökön a portugálok elleni döntetlennel elszálltak továbbjutási esélyei. Boris Michael csapata a csoport ötödik helyén végzett.

Majer Dániel Három pontért utazott, nullával térhet haza Athénból a magyar U21-es labdarúgó-válogatott. A Boris Michael vezette együttes legfeljebb a harmadik hely megszerzését tűzhette ki célul – a továbbjutás ugyanis már a portugálok elleni 3-3-as találkozón elúszott –, a görögöktől elszenvedett vereség miatt végül azonban az ötödik hellyel kellett beérnie.

Csapatként futballozott de kikapott az U21-es együttes Forrás: mlsz.hu

Csapatként futballozott de kikapott az U21-es együttes  •  Forrás: mlsz.hu

Nem kezdett rosszul a magyar együttes, szemre szervezettebb, sok lapospasszos játékot mutatott be, míg az otthon játszó görögök többnyire ívelgettek. Nagy helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, Géresi és Cseke próbálkoztak lövéssel. Azok után, hogy a Haladás NB I-es csapatában alapember Hegedűs János a melegítés során megsérült, a 27. percben a Rapid Wienben remeklő Szántó Tamás is cserét kért, Madarász Márk állt be a helyére.

Nem zavarta meg a csapatot a kényszerű változtatás, tovább támadtak Mervóék, egy labdavesztés után azonban jött a hidegzuhany, a görögök felívelt labdája Anasztasziosz Doniszt találta meg, aki testi erejét kihasználva jól tartotta meg, és 14 méterről a kapuba passzolta (1-0). Mintha mi sem történt volna, folytatta a rendületlen rohamokat a magyar együttes, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani, Prosser fölé lőtt szabadrúgása és Géresi tizenhatoson belüli véleményes esése után volt a legnagyobb veszélyben a görögök kapuja.

A második félidőre Kalmár Zsolt érkezett Holender helyére, és az 50. percben kishíján gólpasszt adott, de az átadást kapuba emelő Mervó találatát les miatt nem adta meg a játékvezető. Öt perccel később azonban már ő sem menthette meg a görögöket, ismét Mervó juttatta a labdát a kapuba, ezúttal Forgács felívelése után, fejjel (1-1). A szemmel láthatóan a győzelemre játszó magyar együttest ezt követően ismét meglepték a házigazdák, és újra szinte a semmiből lőttek gólt, ezúttal Kulurisz volt az elkövető.

A hajrában Balogh Norberttel kétcsatáros játékra állt át Michael Boris, az egyenlítéshez azonban ez sem volt elég, ehelyett Hariszisz megpattanó szabadrúgásából újabb görög gól született. Az utolsó percben mindennek tetejébe Mervó Bencét második sárgával kiállította a játékvezető, miután megítélése szerint a Śląsk Wrocław játékosa feldobta magát a tizenhatoson belül. A végeredmény 3-1 lett.

„Az első félidőben akadozott a játékunk, nem tudtuk uralni a középpályát, a másodikban viszont uraltuk a mérkőzést. A vereség ellenére jól dolgoztak a srácok, 1-1 után nyerni is lett volna esélyünk. A legnagyobb tanulság az, hogy az egyéni hibákat ezen a szinten góllal bünteti az ellenfél. Nem keresünk kifogásokat, tanulunk a nemzetközi tapasztalatokból, dolgozunk, és megyünk tovább a megkezdett úton” – nyilatkozta Michael Boris szövetségi edző a lefújás után az mlsz.hu-nak.