Cél a kilencedik hely

Az U16-os fiúválogatott tét nélküli mérkőzésen legyőzte Svájcot a szófiai Eb-n, így a harmadik helyen végzett csoportjában. A folytatásban a 9-16. helyért mérkőzhet.

Lakner Gábor A kevés kosarat hozó első öt perc után a svájciak tettek szert némi előnyre, de a negyed vége a válogatottunké volt. Sikerült fordítani. A második szakasz is jól folytatódott, tízpontosra nőtt a magyar előny. A svájciak azonban magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak, s a nagyszünetig ledolgozták hátrányukat.

U16válA harmadik szakasz teljesen kiegyenlített játékot hozott, felváltva hullottak a kosarak. A svájciak kisebb előnyre tettek szert, de a negyed egypontos magyar vezetéssel zárult. Az utolsó tíz perc kezdetén állva hagyta ellenfelét válogatottunk, kilencpontos különbségnél időt kértek a svájciak. Némiképp rendezték is a sorokat, de Somogyi tripláinak köszönhetően nem zárkóztak közelebb. A végjátékban csapatunk már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

A válogatott így a harmadik helyen végzett a csoportjában, ami bemutatkozásnak egyáltalán nem rossz. A nyolc közé jutó belgákkal és a grúzokkal is szoros mérkőzést játszott. Váradi Attila együttese már a csoportkörben letette névjegyét, és a folytatásban a 9-16. helyért küzdhet .