Címvédés a Hegyi OB-n

A felnőtt női, a felnőtt férfi, az utánpótlás női és az utánpótlás férfi korcsoportok számára kiírt Hegyi Országos Bajnokságot 2023. szeptember 16-án, szombaton rendezték a Baranya vármegyei Magyarhertelenden. A haladó, valamint a serdülő lányok és fiúk 16,6 kilométert tettek meg a Magyarhertelend – Orfű – Pécs, Abaligeti elágazó – Remeterét – Lapis tető útvonalon, míg a többi korcsoportra 22,2 kilométer várt a Magyarhertelend – Orfű – Pécs, Abaligeti elágazó – Remeterét – Lapis tető – Mandulás – Állatkert – Misina tető (Tv-torony) nyomvonalon.

A tizenöt éven aluli lányoknál Klokocs Kata (DSI Cycling Team) bizonyult a legerősebbnek – 34:41 –, mögötte Zachár Janka Sára (Velo Run Coffee SE) és Benedek Virág (Trail Zone) értek célba.

Az U15-ös fiúk korosztályában Burgermeister Olivér (Cube-Csömör) 32:30-as időeredménnyel diadalmaskodott, Molnár Ágoston (MTB Sopron SE) lett az ezüst, míg Varga Balázs (DSI Cycling Team) a bronzérmes.

Az U17-es lányoknál Mudra Málna (GreenRiders) győzött – 34:39 –, Pákolicz Gréta (Lotus Team) és Tóth-Mogyorósi Zora (DSI Cycling Team) előtt.

Az abszolút legjobb időt Dorogi Alex Martin (Kőbánya Cycling Team) tekerte – 30:58 – az U17-es fiúk korosztályából, ezzel kiérdemelve a bajnoki címet. Mellette Soós Olivér (DSI Cycling Team) és Vock András (Cube-Csömör) fértek még oda a dobogóra.

A második rajtban az U19-es lányoknál Tóth Réka (DSI Cycling Team) magabiztosan – 45:47 – győzte le riválisait, bő egy perccel verve a mögötte célba érkező Farkas Jankát (Hírös ESC) – a harmadik Greman Szonja (Cube-Csömör) lett.

Az U19-es fiúknál Pakot András Gusztáv (Kőbánya Cycling Team) lett a bajnok 39 perc 14 másodperc alatt célba érve, egyúttal maga mögé utasítva Tóth Márkót (Cube-Csömör) és Szöllőssy Ádámot (MBH Bank Cycling Team).

A női elit bajnoki címet Zsankó Petra (Massi-Tactic) – 41:40 – szerezte meg, megvédve ezzel tavalyi elsőségét. Az ezüstérem Borissza Johanna Kitti (Green Riders), míg a bronz Szabó Adrienn (Joyride Women Cycling Team) nyakába került.

Az elit férfiak versenyének végén Palumby Zsombor (SVS Pro Team) érdemelte ki az elismerést, 39:08 perc alatt felérve, Vaskó Levente (Lotus Team) lett a második, míg Pápai Ádám (Lotus Team) gurult át a célvonalon harmadikként.

EREDMÉNY

2023szo16szepEgész napHEGYI OB 2023Magyarhertelend – Művelődési HázSzakágOrszágútKategóriaMKSZ Országos Bajnokság