Major Veronika aranyérmes a riói sportlövő világkupán

Major Veronika aranyérmet nyert a 25 méter pisztoly versenyszámban a sportlövők Rio de Janeiróban zajló világkupaversenyének vasárnapi napján.

Major

Győrik Csaba tanítványa az alapversenyben is kiválóan lőtt, hiszen 589 körrel az első helyen került a nyolcas döntőbe. A pontlövészetben is jól teljesített, 292 kört (96, 100, 96) lőtt, majd a gyors részében parádézott, hiszen mindössze hármat hibázott, 297 körrel (100, 97, 100) zárt.

A döntőben az ötödik sorozat után állt az élre Major Veronika, és bár a nyolcadik sorozatban Sang Kaj-jen beérte, a végén a magyar versenyző célzott pontosabban és 34 találattal győzött.

A kínai versenyző 31 találattal lett a második és egy másik kínai sportlövő, Csen Jen végzett a harmadik helyen 28 találattal.

A másik magyar versenyző, Sike Renáta 576 (288, 288) körrel a 22. helyen végzett a 42 főt számláló mezőnyben.

A versenyszám másik magyar indulója, Sike Renáta 576 körrel a 22. helyen zárt a 42 fős mezőnyben.

Győrik és Major
Győrik Csaba és Major Veronika

A riói világkupán ez a második magyar érem, pénteken ugyanis a Mészáros Eszter, Pekler Zalán kettős második lett a légpuska 10 méter vegyes csapat versenyszámban.

További részletek a hunshooting.hu honlapon és a Hungarian Shooting Federation Facebook-oldalon.